Вітаємо вас, шановні клієнти мережі туристичних комплексів 365!
Запрошуємо вас у похід дивами високогірної природи – полонинами Чорногірського хребта. Це один з найдовших та найпротяжніших маршрутів у рамках туру, однак колоритні безлюдні місця, безкраї луки та ліси серед гірських піків, а також свіже чисте повітря виправдають усі труднощі шляху.
Увага
Ця екскурсія і багато інших надаються безкоштовно в рамках тижневого туру Ворохта 365.
Детальніше
Похід почнеться біля готелю, тож пройшовши вулицями Ворохти, ви залишите селище. Озирніться – з вершин відкривається чудовий вид на гірський курорт. Затишні будиночки, оточені зеленню, притиснулися до потоку річки Прут. Над річкою височіє віадук, побудований більше 100 років тому, а увінчує пейзаж старовинна гуцульська церква, споруджена без єдиного цвяха.
Ви попрощаєтеся з містечком і підете вглиб Карпатських гір – у бік легендарної Чорногори. Це найвищий хребет в Україні, який витягнувся на відстань 40 кілометрів між річками Чорною Тисою й Чорним Черемошем.
Чорногірський ланцюг вкритий буково-ялиновими лісами – надзвичайно важливою пам’яткою української природи. У 1980 році для охорони хвойних лісів Карпат був створений заповідник, а в 2007 році унікальні лісові масиви увійшли до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
Стежка поведе вас вглиб зеленого царства. Верхівки сосен підпирають небо та прикривають вас від сонця затишним навісом. Вітер грає хвоєю та навколо поширюється приємний запах смоли. В тіні під високими деревами розмістилися густі зарості, з яких визирають квіти та ягоди ожини, малини й чорниці.
Продовжуючи похід, ви підніметеся вище та стіна лісу розступиться – стежка виведе вас на полонини. Це зелені гірські долини, український аналог альпійських лук. Звідси ви побачите ланцюга Чорногори, що йдуть за горизонт, а також найвідоміші піки України.
Над горизонтом височить Говерла – «дах України». Це конусоподібна гора, вкрита луками, кам’яними осипами та заростями чагарнику. Завдяки крутим кам’янистим схилам, позбавленим рослинності, пік схожий на величезну піраміду.
В цілому в поході ви відвідаєте 4 великих полонини – Велику та Малу Кичеру, Лабеску та Борсучину. Спершу ви відвідаєте Велику й Малу Кичеру. Найменування цих полонин говорить саме за себе – в Карпатах так називають гори з лісистими схилами й вершиною, вкритою луками. Таким чином, звідси відкриваються чудові панорами навколишніх хребтів Чорногори та Петроса.
Мабуть, найцікавіша пам’ятка маршруту – полонина Борсучина. Свою назву цей луг отримав від гори, на якій він розкинувся. Місцеві жителі звернули увагу, що тут живе безліч пухнастих тварин – борсуків, які вирили в околицях безліч нір.
Сьогодні гірська лука перетворилася на популярну пам’ятку завдяки старанням Василя Саманюка. Василь заснував тут господарство й колибу, яку часто відвідують туристи на походах до Карпат. Господар зберіг старовинні традиції народного побуту. Подібно до давніх пастухів, він випасає стада на полонинах.
Крім того, Саманюк побудував тут дерев’яну сироварню – традиційну гуцульську сироварню. Подібно до господарів старовини, Василь готує тут бринзу з будзу – свіжого овечого сиру, звареного на вогні. Цікаво, що часом на полонину приходять дикі тварини – олені та ведмеді, проте вони абсолютно не заважають вести господарство. Загалом, на відпочинку в Карпатах ви побачите, як протікає розмірене життя горян у гармонії з природою.
Пообідавши в гостинній колибі у Василя, ви рушите у зворотний шлях. Загалом, похід чорногорськими полонинами відкриє для вас один з найвідоміших ланцюгів Українських Карпат. Ви побачите легендарні піки з пейзажами, від яких захоплює дух, а також познайомитеся з традиціями життя в горах, відвідавши колибу.
Проходить у колибі у Василя на полонині Борсучиній. До меню обіду входить традиційна карпатська страва банош – кукурудзяна каша зі сметаною та салом. Вам запропонують запити банош гірським чаєм. Окремо доплачувати за обід не доведеться.
Юлія, Павлоград9.05.2019
У вас кращі екскурсії Карпатами. На цьому поході полонини та гори суперські, краєвиди фантастичні. Зупинка в колибі дуже крута – таке цікаве й колоритне місце.
Татьяна, Мариуполь 28.05.2019
Татьяна, Мариуполь 28.05.2019
Природа, воздух и горы просто шикарные. На полонинах виды супер – очень много зелени, классно. Колыба тоже колоритное место. Очень интересно посмотреть, как готовят сыр.
Владимир, Винница 20.09.2019
Владимир, Винница 20.09.2019
Классные пейзажи. И Говерла, и горы, и сразу несколько огромных полонин. Я люблю такие насыщенные экскурсии, на которых много достопримечательностей. Маршрут несложный, но очень длинный, поэтому под конец мы подустали. Но в целом не пожалели, что пошли.
Сергей, Кривой Рог 09.10.2019
Сергей, Кривой Рог 09.10.2019
Супер! Спасибо за отличную экскурсию. Конечно, очень длинный походж, зато нескучный. Плюс виды и впечатления того стоят. Обед в колыбе неплохой и классно, что за него доплачивать не надо.
Галина, Павлоград19.08.2019
Галина, Павлоград19.08.2019
Я дуже люблю усілякі гірські походи та взагалі відпочинок на природі. Ця екскурсія чудово підходить для такого. Звичайно, доволі довга, але якихось дуже складних місць немає. Ми в дорозі втомилися, але не пошкодували, що пішли.
Микола, Зеленодольськ 05.09.2019
Микола, Зеленодольськ 05.09.2019
Маршрут доволі довгий, але дуже насичений і не занадто складний. Краєвиди на полонинах супер красиві. Відкривається Говерла, Прут, ліси, полонини. Особливо сподобалося на колибі – люблю такі атмосферні місця.