Екскурсія: До бойків на сир

Ця екскурсія безкоштовна в рамках туру Трускавець 365Детальніше
Ця екскурсія безкоштовна в рамках туру Трускавець 365
Тривалість
8:30 - 17:30
Трансфер
Туристів відвозять із Трускавця до села Борині й назад на автобусі туристичного комплексу «Трускавець 365», оснащеному м'якими кріслами та кондиціонерами. Досвідчений водій добре знає маршрут і довезе гостей м'яко й безпечно.

Опис екскурсії

Вітаємо вас, шановні клієнти мережі туристичних комплексів 365!

Карпати – регіон із надзвичайно цікавою народною культурою й унікальною кухнею, який виділяється серед інших частин України. Етнографічна екскурсія «До бойків на сир» проходить через старовинні міста, дозволяючи скуштувати традиційні страви Прикарпаття та познайомитися з народною культурою краю.

Ця екскурсія і багато інших надаються безкоштовно в рамках тижневого туру Трускавець 365.
Детальніше

Залишивши Трускавець, група рушає до старовинного села Борині. Повз проносяться зелені лісисті гори, а також колоритні стародавні міста – середньовічний Дрогобич і мальовничий затишний Самбір. Сама Бориня оточена полонинами та лісами, які вистилають пологі гори.

Серед зелених пагорбів розташувалася сироварня Богдана та Наталії Комарницьких. Господарі розповідають, що до 1939 року бойківські сири славилися по всій Європі, їх продавали на прилавках Праги, Відня й Парижа. З початком Другої Світової війни традиція карпатського сироваріння занепала та сьогодні Богдан і Наталія намагаються відновити народні рецепти.

Сімейна пара охоче запрошує гостей до сироварні, вкритої соломою. Тут можна скуштувати бринзи, завдяки якій здавна славляться карпатські сировари, а також «живі» сири «Бойківський», «Галицький» і «Віденський» – з благородною пліснявою, а також спеціальними видами ще живих бактерій. Богдан каже, що він навчався готувати такий сир у закарпатських майстрів, а ті, в свою чергу, вивчали технологію приготування у швейцарських сироварів.

До сиру чудово підходить хліб з «Голомші» – борошна грубого помолу. Приблизно такий хліб пекли наші предки кілька тисячоліть тому, коли не було сучасних технологій очищення та перемелювання збіжжя. Випічку тут готують не на дріжджах, а на заквасці, так само як це робили предки.

Крім дегустації, сім’я Комарницьких пропонує самостійно спробувати зварити сир у величезному чані. Це унікальна можливість познайомитися з секретами стародавнього ремесла, а також переконатися, що варіння сиру – складний процес, що вимагає багато часу та знань.

За обідом гостей розважає група «Боринські музиканти», що виконує народні пісні. Старовинна музика, оригінальна кухня за народними рецептами та унікальна природа створить атмосферу карпатських звичаїв.

Після екскурсії по сироварні туристів відвозять до ресторану й на джерело мінеральної води типу «Боржомі». Це найпопулярніша вода Грузії, яка придбала популярність ще в XIX столітті, а пізніше стала справжнім брендом Радянського Союзу. Однак мало хто знає, що в Карпатах є аналог знаменитої грузинської мінералки. Вода «Боржомі» справляє позитивний вплив на шлунок, кишечник і печінку, а також сприяє лікуванню цукрового діабету й ожиріння.

Екскурсія закінчиться у старовинному селі Ясениця-Замкова. Цікаво, що незважаючи на назву, в самому селі ніколи не було замку – Ясениця була так названа в XVI столітті, це нагадувало, що навколишні землі належали самбірському королівському замку.

Найколоритніша пам’ятка села – дерев’яна церква Архистратига Михаїла. Перший храм, заснований у XVI столітті, не дійшов до нас. Сучасна церква була побудована в 1903 році в традиціях гуцульської архітектури з її куполами-цибулинами, приосадкуватими формами й дерев’яними прикрасами.

Унікальна пам’ятка – дзвіниця, побудована до 1779 року. Це вежа в гуцульському архітектурному стилі з 3 ярусами, кожен із яких менший за попередній. У дзвіниці працює музей, в якому зберігаються старовинні ікони та різні предмети побуту – прядки, плетені кошики, інструменти та інші експонати.

Екскурсія «До бойків на сир» – одна з найколоритніших поїздок у Трускавці. Тут можна спробувати домашню карпатську кухню й познайомитися з приготуванням сиру, відвідати унікальну церкву та музей, а також випити мінеральної води.

group 772

Трансфер

Туристів відвозять із Трускавця до села Борині й назад на автобусі туристичного комплексу «Трускавець 365», оснащеному м’якими кріслами та кондиціонерами. Досвідчений водій добре знає маршрут і довезе гостей м’яко й безпечно.

group

Тривалість

8:30 – 17:30

Під час екскурсії ви побачите:

Програма екскурсії:

ellipse 43 1
8:30 – 11:00 Дорога до Борині
11:00 – 13:00 Екскурсія сироварнею та дегустація
13:00 – 14:15 Обід
14:30 – 15:10 Екскурсія церквою
15:10 – 17:30 Повернення до готелю
rectangle 162
exclude

У рамках екскурсії для вас безкоштовно:

 • трансфер
 • послуги екскурсовода
union

За додаткову плату:

 • дегустація та концерт музикантів в Борині для дорослих – 120 грн., для дітей – 80 грн.
 • харчування
food icon ex

Харчування:

Обід проходить у ресторані в готелі «Собінь». До меню входить традиційна грибна юшка карпатським рецептом, а також книш – пиріг з картоплею.

Обов’язково сфотографуйте

Перелік об’єктів, котрі ми рекомендуємо сфотографувати:

Сироварня
Різні види сирів
Церква Архистратига Михаїла

Під час екскурсії ви побачите:

Ця екскурсія надається безкоштовно
в рамках туру “Трускавець 365”

ТРУСКАВЕЦЬ 365 - КАРПАТИ - ЛЬВІВ - ЗАКАРПАТТЯ + ГІРСЬКОЛИЖНІ ТУРИ

від 8 300 грн за 7 днів
Короткий опис Екскурсійні тури «ТРУСКАВЕЦЬ 365» – КАРПАТИ – ЛЬВІВ – ЗАКАРПАТТЯ» по програмі ВСЕ ВКЛЮЧЕНО! На Ваш вибір кожен день екскурсії до Львова, Мукачева, Синевира, Славського, Східниці, за...

Читати далі

Що включено у вартість:

 • Проживання в готелі
 • Безкоштовний трансфер
 • Безкоштовні екскурсії
 • Сніданки і вечері
 • Подорожі по Карпатах
 • Сухі пайки в походах
 • Готельний бювет
 • Купання в басейні влітку
 • Мотузковий парк і зіп-лайн
 • Велосипедні подорожі
 • Розважальні програми
 • Стоянка авто
Весь перелік
ic hotel

Комфортабельний готель

ic excurs

Щоденні
екскурсії

ic mounts

Сходження в гори

ic eat

«Комплексне харчування»

ic bus

Трансфер

ic party

Вечірні
шоу-програми

Відгуки