Берегове – скарбниця термальних вод Закарпаття

Берегове – один із найважливіших курортів Закарпаття. Містечко відоме своїми термальними джерелами, однак крім них тут є старовинні винні погреби, прекрасні історичні пам’ятки та захопливі музеї.

На території містечка люди жили ще з часів кам’яного віку, пізніше тут побували стародавні слов’яни, угорці й австрійці. Таким чином, прогулянка по місту буде цікавою – пам’яток різних епох тут предостатньо. Одна з найкрасивіших пам’яток Берегова – королівський суд, побудований в 1907 році угорським архітектором Ференцом Яблонським у стилі французького бароко. Ця пам’ятка вражає своєю розкішшю – будівлю прикрашають величні колони, мармурові сходи і розписи на стелях. Сьогодні тут знаходиться унікальний інститут – це єдиний в Україні навчальний заклад, де проводяться лекції угорською мовою.

Берегово - королівський суд

Обов’язково прогуляйтеся вздовж каналу Верке – набережна знаходиться в історичному центрі міста. Тут розташований один із найстаріших пам’яток закарпатської здравниці – «горбатий» міст. У нашій країні подібних готичних споруд одиниці, тож прогулянка по Береговому – унікальна можливість відвідати таку пам’ятку.

Берегове - «горбатий» міст

Не менш цікава пам’ятка – резиденція князя Бетлена. Цей архітектурний ансамбль був споруджений у XVII столітті та прекрасно зберігся до наших днів – на сьогодні це найстаріша споруда міста. У 2002 році тут було відкрито музей історії Берегівського краю. У колекції зберігається фрагмент давньоримської печі, зброю та предмети побуту XVII століття, а також експонати часів Першої Світової війни. Загалом, тут ви дізнаєтеся, як жила Берегівщина з найдавніших часів аж до ХХ століття.

Однак уславилося містечко не лише архітектурою – це термальний центр України. Води Берегова містять кремній, азот, вуглекислий газ, хлор та натрій. Наприклад, у басейні «Жайворонок» вода не проходить додаткової обробки – вона поставляється прямо зі свердловини глибиною 1200 метрів і зберігає всі цілющі властивості.

Термальні басейни доступні для купання більшу частину року. Насолодитися мінеральними ваннами можуть не лише прихильники відпочинку в українських Карпатах влітку, а й ті, хто приїздить сюди взимку. Мінеральні води Закарпаття покращують самопочуття, налагоджують роботу нервової та ендокринної систем, позитивно впливають на систему кровообігу.

Берегове - басейн «Жайворонок»

Крім того, в цьому комплексі ви зможете замовити оздоровчий масаж, відвідати сауну і салон краси, відпочивши та змивши весь бруд.

На окрему увагу заслуговують знамениті вина Закарпаття. Найстаріший винний льох Берегова був вирізаний у XVII столітті і досі на стінах можна побачити сліди ручних інструментів, за допомогою яких працювали будівельники. Місцеве виробництво спеціалізується на сухих винах з винограду берегівських сортів. Закарпатські винороби зберегли старовинні традиції виробництва та витримки «сонячного напою» в дубових бочках.

Замовивши екскурсію у старовинних льохах, ви дізнаєтеся про історію виноробства в Береговому та почуєте про особливості культури вживання вина. Крім того, екскурсовод розповість вам, як відрізняти якісне вино від підробок.

Берегове - винний льох

Під час подорожей Закарпаттям варто скуштувати місцеву кухню. Тут склалася своєрідна кулінарна традиція, заснована на поєднанні угорської та української культури. Таким чином, тут туристів пригощають угорським гуляшем, галушками за словацьким рецептом та українськими традиційними стравами.

Відвідати містечко ви зможете, замовивши екскурсію Закарпаттям на турі до Трускавця. Загалом, Берегове – це оздоровчі термальні джерела та колорит одного з найбільш своєрідних регіонів України.