Екскурсія: Похід на полонину «Стежками чабанiв»

Ця екскурсія безкоштовна в рамках туру Ворохта 365Детальніше
Ця екскурсія безкоштовна в рамках туру Ворохта 365
Тривалість
8:00 – 17:00
Трансфер
Здійснюється туристичними автобусами комплексу «Ворохта 365». Автобус, оснащений м'якими кріслами та кондиціонерами, довезе групу до Карпатського національного природного парку й доставить назад до готелю.

Опис екскурсії

Вітаємо вас, шановні клієнти мережі туристичних комплексів 365!

Гордість природи Карпат – це полонини, український брат зелених альпійських лугів, гірський пояс, який зберіг природу в незмінному вигляді. Одна з найкрасивіших – полонина Закукул.

Ця екскурсія і багато інших надаються безкоштовно в рамках тижневого туру Ворохта 365.
Детальніше

Відстань від Ворохти до початку маршруту на полонину становить 14 км, дорога проходить територією Карпатського національного природного парку. На кордоні заповідника доведеться пройти блокпост і виплатити екологічний податок, після чого група вирушить на Закукул.

Стежка поглиблюється до лісу, що вкриває схили гори. Дорога нерівна, на стежці безліч перепадів висот, а також великих скель, захованих у лісі. Місцями туристам доводиться долати круті підйоми. З огляду на те, що загальна довжина маршруту близько 12 км, складність активу підвищена.

Цікаво, що багато полонин на горі Кукул рукотворні. У XV-XVI століттях сюди переселилися пастухи з Валахії, змішалися з місцевим українським населенням і стали вести гірське господарство. Заселяючи Карпати, пастухи очищали територію від лісу та розширювали свої пасовища. Чим більше людей переселялося в гори, тим більше простору потрібно – так пояс карпатських лугів розширювався.

Протягом 500 років горяни тримали тут стада. Часто на полонини переселялися цілі сім’ї, проживаючи в горах з березня до листопада. На луках Кукула можна буде познайомитися з життям гуцульських пастухів.

На тлі лісу видніються дерев’яні будиночки, оточені огорожами. З одного боку, життя вдалині від цивілізації складне – круглий рік мешканці полонин випасають стада, займаються вирубкою лісу та підробляють, продаючи туристам гриби та ягоди. З іншого, тут склався свій спосіб життя, ізольований від сучасної цивілізації й зовсім відмінний від неї. Більше того, в 2009 році був виданий Указ Президента України про збереження та популяризацію гуцульської культури, який сприяв відродженню господарства полонин.

Пастухи охоче знайомлять гостей зі своїм життям – тут можна дізнатися, як господарі випасають стада в серці гір і готують сир. Більше того, за окрему плату можна продегустувати свіжу бринзу й поїсти традиційний гуцульський банош – кукурудзяну кашу з сиром. На жаль, у зв’язку з карантином господарство тимчасово не працює.

Однак від цього маршрут не менш цікавий – з вершини відкривається вид на найближчі гірські масиви. Вдалині видніється пологий і величний хребет Свидовець. Протилежність йому – масив Горгани, покритий камінням, здалеку схожими на замки й химерні скульптури. Над ними підноситься Чорногора – до цього хребту належать Петрос і Говерла.

Дорога назад проходить через ліси, багаті на ягоди. Тут зустрічаються галявини, залиті сонцем – ліс навколо забезпечує захист від вітру, а тепло й дощі створюють умови для буйного цвітіння брусниці та чорниці. Між ягодами росте пахуча м’ята й строкаті квіти. Восени в тіні кущів ховаються гриби.

Маршрут на полонину Закукул – складний, але яскравий похід. По-перше, прогулянка на віддалений луг у Карпатах дозволить усамітнитися на природі та розім’яти м’язи гірською ходьбою. По-друге, відвідування гуцульського господарства – це унікальна можливість зустрітися з уламком традиційного життя людей серед незайманої природи.

group 772

Трансфер

Здійснюється туристичними автобусами комплексу «Ворохта 365». Автобус, оснащений м’якими кріслами та кондиціонерами, довезе групу до Карпатського національного природного парку й доставить назад до готелю.

group

Тривалість

8:00 – 17:00

Під час екскурсії ви побачите:

exclude

У рамках екскурсії для вас безкоштовно:

 • трансфер
 • послуги екскурсовода
 • сухий пайок
union

За додаткову плату:

 • обід у господарстві на полонині (під час карантину недоступний)
 • проходження контрольно-пропускного пункту. Вартість для дітей – 15 грн., для дорослих – 30 грн.
food icon ex

Харчування:

Коли працює господарство на полонині, туристів пригощають банош із домашнім сиром. На карантині групам видаються сухі пайки – м’ясо, овочі та сир.

Обов’язково сфотографуйте

Перелік об’єктів, котрі ми рекомендуємо сфотографувати:

Панорама Чорногірського масиву
Полонина Закукул
Стежка на полонину

Під час екскурсії ви побачите:

Ця екскурсія безкоштовна в рамках туру “Ворохта 365”

ТИЖНЕВИЙ ТУР КАРПАТИ – ВОРОХТА 365 + ЛИЖНИЙ ТУР на БУКОВЕЛЬ

від 7 400 грн за 7 днів
Короткий опис Тижневий тур «КАРПАТИ – ВОРОХТА 365 – ГОВЕРЛА – БУКОВЕЛЬ» – щодня на вибір екскурсії та подорожі, сходження на Говерлу, рафтинг та розваги. З листопада по квітень – ЛИЖНИЙ ТУР на БУКОВЕЛЬ! Тур, організовани...

Читати далі

Що включено у вартість:

 • Проживання в готелі
 • Безкоштовний трансфер
 • Безкоштовні екскурсії
 • Сніданки і пізні обіди
 • Подорожі Карпатами
 • Пікніки і сухі пайки
 • Міні-курси катання на конях
 • Розважальні програми
Весь перелік
ic hotel

Комфортабельний готель

ic excurs

Щоденні
екскурсії

ic mounts

Сходження в гори

ic eat

«Комплексне харчування»

ic bus

Трансфер

ic party

Вечірні
шоу-програми

Відгуки