Вітаємо вас, шановні клієнти мережі туристичних комплексів 365!
Ворохта розташувалася біля підніжжя Чорногірського масиву – одного з найбільших гірських ланцюгів України та справжнього зеленого заповідника. Тур «Ворохта 365» включає безліч екскурсій головними пам’ятками Чорногори, один із найцікавіших напрямків – Пожижевська полонина, розташована поблизу легендарної Говерли.
Увага
Ця екскурсія і багато інших надаються безкоштовно в рамках тижневого туру Ворохта 365.
Детальніше
Екскурсія на полонину починається рано-вранці, коли група покине туристичний комплекс у Ворохті і на автобусі попрямує у бік Карпатського національного природного парку. Це найстаріший і один з найбільших в Україні природних парків, на території якого збереглися незаймані лісові комплекси гір.
Автобус довезе групу до межі парку, після чого почнеться екскурсія до навчально-спортивної бази «Заросляк», найвисокогірнішого об’єкту оздоровчої інфраструктури України. Ця база гірського спорту й відпочинку вже понад століття є центром походів на Говерлу та прогулянок Чорногірським хребтом. Більш того, тут проходять тренування олімпійських команд. «Заросляк» надає номери для проживання, ігровий і тренажерний зали, сауну, а також дороги для кросів по пересіченій місцевості.
Дорога від бази до Пожижевської полонини проходить по серпантину, що в’ється гірським схилом. Навколо простягається незайманий ліс, унікальна пам’ятка природи, що зберігся тут завдяки старанням співробітників Карпатського національного парку. Час від часу стіна лісу проривається, поступаючись місцем залитим сонцем галявинам. Тут у променях купаються різнокольорові вогники чорниці, ожини, малини та інших ягід в оточенні корони з кущів м’яти та різних квітів. Восени тут можна знайти безліч білих грибів і лисичок. Щасливчикам на походах трапляються навіть гордумани, або карпатські трюфелі – унікальні гриби, які ростуть лише в Кримських горах, Карпатах і штаті Орегон в Америці.
Стежка перетинає чарівні куточки Чорногірського масиву – звідси відкривається прекрасний вид на знамениту Говерлу, найвищий пік України. Зовсім не обов’язково підкорювати цю вершину, щоб вона вразила. Говерла схожа на величезну скелясту піраміду, скупо вкриту низенькою зеленою травою. При похмурій погоді вершина ховається в імлі, так що видніється лише загадковий силует у сріблястому тумані.
Вийшовши з лісу, група опиниться на Пожижевській полонині – широкому карпатському лузі, вкритому зеленню. Тут часто буває вітряно, тож туристи заходять на метеостанцію – синоптики працюють тут цілий рік і завжди готові зігріти мандрівників чашкою чаю з трав, а також провести екскурсію, розповівши про своє життя та роботу в горах. Тут можна дізнатися, як вимірюється температура, вологість, напрямок і швидкість вітру. Іноді фахівці на станції роблять для гостей точний прогноз погоди – продовжуючи відпочивати у Ворохті, туристи можуть переконатися в його правильності. Пожижевська метеостанція – найвисокогірніша метеостанція України, розташована на висоті 1450 метрів над рівнем моря, тож види звідси відкриваються на багато кілометрів навколо. Після відвідування метеостанції група попрямує в зворотній шлях до бази «Заросляк» – тут чекає автобус, готовий відвезти до Ворохти.
Екскурсія на Пожижевську полонину влітку – це проста, але захоплива прогулянка мальовничими куточками в серці Карпат, що дозволить познайомитися з роботою синоптиків, які живуть далеко від цивілізації. Відстань, яку проходять групи влітку – близько 10 км.
Взимку екскурсія на полонину ускладнюється. По-перше, похід засніженими стежками вимагає фізичної підготовки й навичок. По-друге, взимку на багатьох ділянках доводиться йти в обхід – загальна відстань походу збільшується до 20 км.
Після завершення походу туристів також запрошують на пікнік у Ворохті.
Галина, Павлоград19.08.2019
Галина, Павлоград19.08.2019
Класний, цікавий маршрут, хоча й з погодою не пощастило. Окремо дякую співробітникам метеостанції, що дають зупинитися й зігрітися та безкоштовно пригощають.
Віталій, Кропивницький17.12.2019
Віталій, Кропивницький17.12.2019
Йшли взимку. В горах дуже красиво, коли сніг. Правда всі стежки замело, тому було складно, доводилося дертися кучугурами. Треба бути готовим фізично, зате вражень купа.
Анастасия, Харьков9.12.2019
Очень понравилось на полонине, особенно на метеостанции. Синоптики очень приятные классные люди, показали прогноз погоды на пару дней, рассказали историю, как к ним на полонину заходил медведь. Поход несложный, разве что в конце. Зато очень интересный
Виктор, Запорожье2.10.2019
Виктор, Запорожье2.10.2019
С полонины прямо весь мир на ладони! Дух захватывает и крышу сносит от красоты и свежего воздуха. Зимой очень красивое открытое место, правда очень ветренно.
Микола, Запоріжжя10.09.2020
Микола, Запоріжжя10.09.2020
Класний похід. Набагато простіше ніж Говерла, більша частина по берегу річки. Лише біля вершини крута ділянка. Радує, що з дітьми йти без проблем і є пайок.
Светлана, Зеленодольск26.09.2019
Светлана, Зеленодольск26.09.2019
Рекомендую пойти! Мы приехали с детьми, так что идти на Говерлу и другие высокие горы не можем, а посмотреть на красоту в Карпатах хочется. Пожижевская – классный вариант, подъём несложный и доступный, только один крутой участок в конце. Зато виды и атмосфера не хуже.