Екскурсія: Самбір. Кульчиці – батьківщина трьох гетьманів. Нагуєвичі – батьківщина І.Франка

Ця екскурсія безкоштовна в рамках туру Трускавець 365Детальніше
Ця екскурсія безкоштовна в рамках туру Трускавець 365
Тривалість
9:00 - 17:00
Трансфер
Здійснюється туристичними автобусами нашої компанії, оснащених м'якими сидіннями і кондиціонерами. Професійні водії забезпечать вам м'яку і безпечну поїздку.

Опис екскурсії

Вітаємо вас, шановні клієнти мережі туристичних комплексів 365!

Запрошуємо вас на екскурсію до Самбора, Кульчиць та Нагуєвичів. В рамках цієї подорожі ви відвідаєте колоритні міста для відпочинку в Карпатах, ознайомитеся з культурою та історією регіону, а також розширите знання про видатних діячів української історії та культури.

Ця екскурсія і багато інших надаються безкоштовно в рамках тижневого туру Трускавець 365.
Детальніше

Покинувши Трускавець, ви рушите на батьківщину видатного українського поета, письменника і політичного діяча Івана Франка – село Нагуєвичі. Сьогодні це селище зберігає пам’ять про свого чудового уродженця. Цікаво, що тутешні краї відбилися в творчості Івана Яковича. Письменник любив свою батьківщину і часто заїжджав сюди, вже будучи знаменитим. Місцеві жителі поважали Франка – коли письменник приїжджав на батьківщину, до його дому сходилися люди з проханнями і просто бажаючі поспілкуватися з Іваном Франком. Сільський священик Йосип Левицький, дяк Василь Гром, писар Кость Думьяк, батько Івана – всі ці люди вплинули на творчість письменника і залишили пам’ять про себе на сторінках його творів.

На екскурсії в Нагуєвичі ви відвідаєте історико-культурний комплекс «Стежка Івана Франка». У цьому лісі письменник знаходив натхнення на першому етапі своєї творчості, тому тут створена алея, де до сьогодення живуть персонажі творів Івана Яковича. На Поляні казок ви зможете побачити химерних тварин, породжених фантазією. Наприклад, тут на вас чекає хитромудрий лис Микита – персонаж казок Франка. Ваша група не обійде стороною літературно-меморіальний музей Івана Франка. Тут ви подивитеся на оригінальні артефакти, пов’язані з життям і діяльністю письменника.

На екскурсії в Нагуєвичі ви відвідаєте історико-культурний комплекс «Стежка Івана Франка». У цьому лісі письменник знаходив натхнення на першому етапі своєї творчості, тому тут створена алея, де до сьогодення живуть персонажі творів Івана Яковича. На Поляні казок ви зможете побачити химерних тварин, породжених фантазією. Наприклад, тут на вас чекає хитромудрий лис Микита – персонаж казок Франка. Ваша група не обійде стороною літературно-меморіальний музей Івана Франка. Тут ви подивитеся на оригінальні артефакти, пов’язані з життям і діяльністю письменника.

Також на батьківщині Івана Франка ви завітаєте до садиби батьків літератора. Цей комплекс був ретельно відтворений в 1981 році на основі нарису «Моя батьківська хата». Ви зайдете в будинок Франка і подивитеся на книги, які читав Іван в дитинстві і юності, сервіз, подарований Франком своїм родичам на честь весілля, старовинний стіл, ікони, колиска, піч і безліч фотографій молодого Івана. Родинна садиба – це данина поваги до життя і творчості класика, а також місце, де епоха Франка оживає, граючи новими фарбами.

Побувавши в Нагуєвичах, ви вирушите до Кульчиць – села, яке подарувало Україні трьох гетьманів і знаменитого шляхтича Юрія Кульчицького. Тут народилися лідери повстанських рухів запорозьких козаків – Марко Жмайло і Павло Павлюк (Бут). Ці запорожці прославилися в XVII столітті, ставши організаторами повстань проти Речі Посполитої в українських землях. Однак, безумовно, найвідоміший уродженець Кульчиць – Петро Конашевич Сагайдачний. На початку XVII століття він став грозою турків і татар, здійснивши походи на Кримське ханство і Османську імперію, які увінчалися оглушливим успіхом. Крім того, в 1618 Сагайдачний напав на Москву. Однак найславніша перемога цього лідера запорожців – Хотинська битва 1621, в результаті якої турки були змушені відмовитися від планів захоплення Східної Європи.

Ще один знаменитий виходець з Кульчиць – Юрій Кульчицький, який познайомив Європу з турецькою кавою. Приїхавши сюди на екскурсію з Нагуєвичів, ви зайдете в краєзнавчий музей. Тут вашій увазі представлено близько 1500 експонатів, присвячених історії села, а також долі Петра Сагайдачного та Юрія Кульчицького. Обов’язково загляньте в кав’ярню, побудовану за зразком віденської кав’ярні Кульчицького, заснованої в 1683 році. Звісно, ви тут скуштуєте кави за старовинним рецептом.

Покинувши Кульчиці, ваша група попрямує на обід, після чого на вас чекає відвідування Самбора. Походження назви цього міста, заснованого в 1071 році, оповите таємницею – чи то тут жило плем’я сабірів, то чи в навколишніх землях було багато осипів-самборів. У Самборі ви відвідаєте церкву Різдва Пресвятої Богородиці, яка зберігає частинки мощей Святого Валентина.

Ще одна унікальна святиня церкви – чудотворна ікона Божої Матері, за легендою намальована євангелістом Лукою. Історія ікони досить темна – час її створення відносять то до XII, то до XVII століття. Згідно з переказами, з іконою пов’язані численні чудеса – в XVIII столітті на її очах були виявлені сльози, крім того, вважається, що святиня має цілющі властивості.

Сучасного вигляду храм набув у XVIII столітті, коли на місці старої дерев’яної церкви було побудовано прекрасну споруду в стилі бароко, прикрашену статуями. Тут ви зможете помолитися Святому Валентину і попросити успіху в коханні. Поціновувачів історії та культури вразить чудова архітектура храму, прекрасні фрески і величезний іконостас.

Гуляючи по Самбору, ви обов’язково відвідаєте Площу Ринок – серце старовинного містечка. Головна пам’ятка тут – ратуша стародавнього Самбора. Спочатку будівля, де засідало міське управління, була дерев’яною, однак оригінальна споруда не збереглося. Сучасний вигляд споруда набула в XVII – XIX століття. Особливість архітектури Самбірської ратуші – скромність декору, яка підкреслює холодну офіційність і важливість будови.

Під час поїздки ви відвідаєте архітектурні пам’ятки Самбора. Найвища і стара будівля міста – костел Іоанна Хрестителя, побудований в XVI столітті на місці дерев’яного середньовічного храму. Архітектори костелу зуміли поєднати найкращі риси готики і ренесансу і побудувати справжній шедевр, який приваблює багатьох туристів у Самборі. Також ви подивитеся на розкішний комплекс монастиря бернардинів, в якому виділяється костел святого Станіслава. Вас вразить цей храм кінця XVII століття, споруджений в кращих традиціях бароко.

Загалом, екскурсія до Нагуєвич, Кульчиць та Самбора дозволить вам вивчити історію та культуру Галичини, спробувати каву за оригінальним рецептом і детальніше пізнати творчість і життєвий шлях класика Івана Франка.

group 772

Трансфер

Здійснюється туристичними автобусами нашої компанії, оснащених м’якими сидіннями і кондиціонерами. Професійні водії забезпечать вам м’яку і безпечну поїздку.

group

Тривалість

9:00 – 17:00

Під час екскурсії ви побачите:

Програма екскурсії:

ellipse 43 1
9:00 Виїзд з Трускавця
9:40 Прибуття в Нагуєвичі
9:40 – 10:20 Прогулянка «Стежкою Івана Франка»
10:20 – 11:20 Літературно-меморіальний музей Івана Франка
11:20 – 12:00 Батьківський маєток родини Франко
12:45 – 13:45 Поїздка в Кульчиці. Краєзнавчий музей і кав’ярня
14:00 – 14:15 Переїзд в Самбір
14:15 – 14:40 Обід
14:40 – 16:00 Екскурсія Самбором
16:00 – 17:00 Повернення в готель
rectangle 162
exclude

У рамках екскурсії для вас безкоштовно:

 • трансфер
 • послуги екскурсовода
union

За додаткову плату:

 • відвідування комплексу «Стежка Івана Франка» – вартість для дорослих – 100 грн., для дітей – 55 грн.
 • обід в кафе
food icon ex

Харчування:

В рамках екскурсії передбачено відвідування кафе у Самборі. Тут ви зможете замовити страви традиційної української кухні – вареники, налисники, борщ. Також в меню є страви сучасної кухні, як, наприклад, картопля фрі.

Обов’язково сфотографуйте

Перелік об’єктів, котрі ми рекомендуємо сфотографувати:

«Стежка Івана Франка»
Краєзнавчий музей в Кульчицях
Площа Ринок в Самборі

Під час екскурсії ви побачите:

Ця екскурсія надається безкоштовно
в рамках туру “Трускавець 365”

ТРУСКАВЕЦЬ 365 - КАРПАТИ - ЛЬВІВ - ЗАКАРПАТТЯ + ГІРСЬКОЛИЖНІ ТУРИ

від 8 300 грн за 7 днів
Короткий опис Екскурсійні тури «ТРУСКАВЕЦЬ 365» – КАРПАТИ – ЛЬВІВ – ЗАКАРПАТТЯ» по програмі ВСЕ ВКЛЮЧЕНО! На Ваш вибір кожен день екскурсії до Львова, Мукачева, Синевира, Славського, Східниці, за...

Читати далі

Що включено у вартість:

 • Проживання в готелі
 • Безкоштовний трансфер
 • Безкоштовні екскурсії
 • Сніданки і вечері
 • Подорожі по Карпатах
 • Сухі пайки в походах
 • Готельний бювет
 • Купання в басейні влітку
 • Мотузковий парк і зіп-лайн
 • Велосипедні подорожі
 • Розважальні програми
 • Стоянка авто
Весь перелік
ic hotel

Комфортабельний готель

ic excurs

Щоденні
екскурсії

ic mounts

Сходження в гори

ic eat

«Комплексне харчування»

ic bus

Трансфер

ic party

Вечірні
шоу-програми

Відгуки