Вітаємо вас, шановні клієнти мережі туристичних комплексів 365!
Запрошуємо вас на екскурсію на гору Писаний Камінь – одне з найбільш цікавих і мальовничих місць в околицях Верховини. Тут ви побачите дивовижний природний комплекс, схожий на давню стіну, який височіє серед гуцульських лісів і полонин.
Увага
Ця екскурсія і багато інших надаються безкоштовно в рамках тижневого туру Ворохта 365.
Детальніше
Похід почнеться з подорожі на Буковецький перевал – відправну точку багатьох маршрутів у горах. Над перевалом височіє гора Ігрець – мальовнича вершина, практично позбавлена лісового покриву. З цього піку починається гряда, яка простяглася вдалину на 60 кілометрів. Ви рушите в протилежному напрямку – до села Черетів.
Це невелике селище, яке розкинулося осторонь туристичних маршрутів і не може похвалитися наявністю важливих пам’яток. Однак подібні місця зберігають справжній дух Карпат – затишні дерев’яні будиночки розташувалися серед величі полонин, а найближчі пагорби вкриті зеленими пасовищами.
Стежка звідси веде на величну гору Копилаш, розташовану в серці Гуцульщини. Підйом проходить буково-ялиновими лісами. Сьогодні саме частина Карпатських гір, яка вкриває територію Західної України, є найбільш лісистою. Таким чином, хвойні хащі Покутсько-Буковинських вершин унікальні.
Ваш шлях проходить крізь тунель старовинного лісу. Поблизу землі розстелилися зарості чорниці й брусниці, якими розсипані ягоди. Кущі з ягодами потопають серед рідкісних квітів – анемонів з білими пелюстками, що оточують золотисте насіння, а навесні гори вкривають проліски.
Різких обривів і скель на стежці немає, тому на поході до Карпат ви зможете сповна оцінити пейзажі, що оточують вас. Відомих вершин і гірських ланцюгів на цьому маршруті предостатньо. Наприклад, звідси видно легендарний масив Чорногора, обмежений річками Чорний Черемош і Чорна Тиса. Це найвища гірська гряда України, до якої належить Говерла. За гарної погоди ви побачите цей пік, що прикрашає горизонт. Також звідси видно Магуру – другу за висотою гору Львівської області, вкриту лісом. Біля ваших ніг розстелилася Верховина – історико-культурне серце Гуцульщини.
Нарешті з-за гострих верхівок смерек з’явиться скеля Писаний Камінь. Це фантастичний пам’ятник природи, висоту якого можна порівняти з триповерховим будинком. Цікаво, що вітри та дощі порізали камінь, зробивши його схожим на стіну з величезних цеглин.
Напевно через незвичайну форму природного утворення гуцули звернули на нього увагу ще в давнину. Відомо, що скелі покриті різними символами та фігурами, які, на жаль, губляться серед сучасних написів. Історики вважають, що найстаріший малюнок був нанесений ще давніми слов’янами, які звели тут капище. Пізні написи не менш цікаві – скелі зберегли автографи видатного українського літератора Михайла Коцюбинського, а також письменниці Ольги Кобилянської.
У горах дуже мало місць, які народний поголос не пов’язував би з гуцульськими повстанцями – опришками, а також їхнім лідером Олексою Довбушом. На відпочинку в Карпатах вам розкажуть історію про скарби «Гуцульського Робіна Гуда». Кажуть, що десь у скелях Довбуш заховав свої скарби, позначивши це місце своїм підписом. Однак знайти легендарне золото нікому не вдалося.
Оглянувши скельний комплекс, ви зупинитеся на відпочинок недалеко від каменю. На вас чекає обід на тлі стародавньої пам’ятки природи, після якого ви рушите до автобусу. Загалом, на екскурсії на вас чекають чудові пейзажі, якими славиться Гуцульщина, а увінчає похід прогулянка природним дивом поблизу Верховини.
Проходить біля Писаного Каменя. На вас чекає пікнік, до меню якого входить м’ясо та сир. На закуску вам запропонують овочі, фрукти й солодощі. Також рекомендуємо взяти на маршрут достатньо води.
Галина, Павлоград19.08.2019
Дорога досить довга, однак дуже живописна. Багато вершин та різних гір видно, тому йти цікаво та приємно. Дуже добре, що ви на екскурсії годуєте, бо ми в поході досить зголодніли. І взагалі класно відпочити після походу.
Світлана, Кременчук 18.05.2019
Світлана, Кременчук 18.05.2019
Класний маршрут! По-перше, нема сильних перепадів висот на шляху. Так що маршрут не занадто складний. По-друге, Писаний камінь просто фантастичний, схожий на обрізану піраміду. Заради краєвидів та атмосфери варто йти.
Евгений, Харьков 11.04.2019
Евгений, Харьков 11.04.2019
По дороге классные пейзажи, так что даже идти до самого камня очень интересно. Повсюду полонины, леса, а вдали самые высокие горы. Камни очень необычных форм, где-то есть маленькие пещерки и проходы. Похоже на какой-то каменный замок.
Оксана, Полтава 20.09.2019
Оксана, Полтава 20.09.2019
Очень красивая скала. Особенно интересно рассматривать надписи на камне – я, например, увидела польскую подпись 1917 года. Правда слишком много современных. Вокруг классные панорамы – все окрестности как на ладони. Видно Говерлу, Поп Иван. Организация классная и очень хорошо, что у вас на маршруте есть обед.
Микола, Мирноград18.09.2019
Микола, Мирноград18.09.2019
Люблю такі місця в Карпатах. Писаний Камінь дуже цікавий, справді схожий на споруду. Але класно, що на маршруті не лише камінь, а й самі гори суперкрасиві. Дуже крутий відпочинок на природі.
Николай, Харьков22.09.2019
Николай, Харьков22.09.2019
Поехали на экскурсию с женой и с ребёнком. Очень классно, виды по пути на миллион! Ребёнку подниматься довольно тяжело, но скала и окрестности того стоят. Вокруг лес, полонины и самые высокие горы. Вообще не пожалели, что поехали.