Екскурсія: Стрий. Хресний шлях. Розгірче. Скельний монастир

Ця екскурсія безкоштовна в рамках туру Трускавець 365Детальніше
Ця екскурсія безкоштовна в рамках туру Трускавець 365
Тривалість
9:00 - 15:30
Трансфер
Здійснюється автобусами, наданими готелем «Трускавець 365». Автобуси оснащені м'якими сидіннями і кондиціонерами. Крім того, професійні водії і досвідчені екскурсоводи будуть супроводжувати вас у дорозі і забезпечать безпечну поїздку.

Опис екскурсії

Вітаємо вас, шановні клієнти мережі туристичних комплексів 365!

Запрошуємо вас на екскурсію до скельного монастиря в селі Розгірче. Пройшовши Хресною дорогою, віруючі люди відчують приплив духовної сили і відвідають святі місця Гуцульщини. Якщо ж ви невіруючий, нудьгувати під час відпочинку в Карпатах вам не доведеться – тут на вас чекає прогулянка гірською стежкою, яка дозволить сповна оцінити красу букових лісів Карпат, а також відвідування стародавніх печер, в яких жили монахи і відлюдники.

Ця екскурсія і багато інших надаються безкоштовно в рамках тижневого туру Трускавець 365.
Детальніше

Ваш піший маршрут почнеться біля залізничної станції «Стинява Нижня». Ледь приїхавши, ви зможете оцінити важливість і популярність святині в Розгірче – на березі річки Стрий практично завжди збираються групи туристів і паломників, охочих відвідати гірський монастир і пройти по Хресному шляху. Зверніть увагу на прекрасні пейзажі навколо – під мостом несе води широка річка Стрий, що пронизує Львівську область, над її берегами здіймаються величні Карпатські вершини. Початок екскурсії в скельний монастир дозволить вам пройнятися красою галицької природи і морально підготуватися до подорожі по Хресній дорозі.

Перейшовши через річку, ви направитеся в село Розгірче. Це невелике селище, населення якого становить близько півтисячі осіб. Саме село не становить особливого туристичного інтересу, проте тут ви відчуєте розмірений ритм життя звичайних людей, що проживають в самому серці Гуцульщини. Головна пам’ятка села – церква Святого Миколая, побудована в 1888 році. Храм, віднесений до пам’яток архітектури місцевого значення, дозволяє пройнятися атмосферою старовинних православних традицій, що живуть в горах.

Перейшовши через річку, ви направитеся в село Розгірче. Це невелике селище, населення якого становить близько півтисячі осіб. Саме село не становить особливого туристичного інтересу, проте тут ви відчуєте розмірений ритм життя звичайних людей, що проживають в самому серці Гуцульщини. Головна пам’ятка села – церква Святого Миколая, побудована в 1888 році. Храм, віднесений до пам’яток архітектури місцевого значення, дозволяє пройнятися атмосферою старовинних православних традицій, що живуть в горах.

Під час екскурсії в село Розгірче ви вийдете до каплиці, побудованої на місці жіночого монастиря, відомого в XVIII столітті. На жаль, до наших днів святиня не дійшла, однак саме з місця, де стояв цей храм, починається 2-кілометрова Хресна дорога буковим лісом. Прогулянка хресною дорогою – це відмінна можливість подивитися на мальовничі краєвиди Карпат. Важливо, що стежка проходить унікальною пам’яткою природи – буковим лісом. У давнину такі ліси займали величезні території Європи – від Британії до Карпат. На жаль, велика частина лісів була винищена в догоду розширенню господарських угідь. Однак в Україні та Словаччині вдалося зберегти ці унікальні природні комплекси, а в 2017 році букові ліси Карпат були внесені до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тоді ж Президент України заборонив будь-яку господарську діяльність на території важливих природних пам’яток. Стародавні букові ліси справили величезний вплив на культуру європейських народів, а сьогодні на їх території побудовано безліч баз відпочинку та оздоровчих санаторіїв.

Після прогулянки хресною дорогою, ваша група вийде до скельного монастиря. Майбутня християнська святиня приваблювала древніх язичників, що населяли Карпати. Наприклад, тут знайдено поселення VIII-VII століть до нашої ери. Історія святині починається в XIII столітті, коли монголи зруйнували безліч храмів Київської Русі. Тікаючи від загарбників, монахи знайшли укріплене природою місце в карпатській глушині і осіли тут. Спосіб життя був аскетичним – між собою вони практично не спілкувалися, лише у свята зустрічались з сусідніми селянами і продавали їм мед з монастирської пасіки. Основою меню ченців в горах були ягоди і гриби. Загалом, монастир був відокремленим місцем, де жили люди в оточенні дикої природи.

На екскурсії в село Розгірче ви пройдете крізь ворота – приголомшливе творіння природи. За стежці ваша група попрямує до трьох головних печер, розташованих на двох ярусах. Вважається, що в нижній печері здебільшого жили люди, а невелике заглиблення зверху виконувало функцію церкви. Уважно оглянувши стіни монастиря, ви зможете знайти цікаві деталі – наприклад, в церкві на стіні вирізане обличчя людини. Ви зможете подивитися на нього і подумати, кого зобразив невідомий автор.

Крім того, якщо ви захочете підвестися не вершину пагорба, в якому вирізані келії ченців, ви зможете побачити великі земляні вали. Історики вважають, що ці насипи в VIII-VII століттях до нашої ери служили укріпленнями стародавнього городища.

Таким чином, на екскурсії поблизу Стрия ви пройдете стежкою паломників серед мальовничих лісів Гуцульщини і відвідаєте древній пам’ятник – монастир, загублений серед Карпатських скель. Ця поїздка дозволить вам поєднати насолоду чистою гірською природою і відвідування важливого історичного пам’ятника, а також дізнатися, як жилося ченцям в незайманих лісах Західної України.

Врахуйте, що більшу частину шляху від річки до монастиря і назад вам доведеться пройти самостійно, тому рекомендуємо взяти зручний одяг і взуття, а також воду.

group 772

Трансфер

Здійснюється автобусами, наданими готелем «Трускавець 365». Автобуси оснащені м’якими сидіннями і кондиціонерами. Крім того, професійні водії і досвідчені екскурсоводи будуть супроводжувати вас у дорозі і забезпечать безпечну поїздку.

group

Тривалість

9:00 – 15:30

Під час екскурсії ви побачите:

exclude

У рамках екскурсії для вас безкоштовно:

 • трансфер
 • послуги екскурсовода
 • харчування
union

За додаткову плату:

 • послуг не передбачено
food icon ex

Харчування:

В рамках екскурсії передбачений пікнік в горах біля монастиря. В меню пікніка входять бутерброди, овочі і холодні закуски. Вартість гірського пікніка включена в загальну плату за екскурсію. Настійно рекомендуємо утриматися від вживання алкоголю під час походу.

Обов’язково сфотографуйте

Перелік об’єктів, котрі ми рекомендуємо сфотографувати:

Буковий ліс в Карпатах
Ріка Стрий
Печери монастиря

Під час екскурсії ви побачите:

Ця екскурсія надається безкоштовно
в рамках туру “Трускавець 365”

ТРУСКАВЕЦЬ 365 - КАРПАТИ - ЛЬВІВ - ЗАКАРПАТТЯ + ГІРСЬКОЛИЖНІ ТУРИ

від 8 300 грн за 7 днів
Короткий опис Екскурсійні тури «ТРУСКАВЕЦЬ 365» – КАРПАТИ – ЛЬВІВ – ЗАКАРПАТТЯ» по програмі ВСЕ ВКЛЮЧЕНО! На Ваш вибір кожен день екскурсії до Львова, Мукачева, Синевира, Славського, Східниці, за...

Читати далі

Що включено у вартість:

 • Проживання в готелі
 • Безкоштовний трансфер
 • Безкоштовні екскурсії
 • Сніданки і вечері
 • Подорожі по Карпатах
 • Сухі пайки в походах
 • Готельний бювет
 • Купання в басейні влітку
 • Мотузковий парк і зіп-лайн
 • Велосипедні подорожі
 • Розважальні програми
 • Стоянка авто
Весь перелік
ic hotel

Комфортабельний готель

ic excurs

Щоденні
екскурсії

ic mounts

Сходження в гори

ic eat

«Комплексне харчування»

ic bus

Трансфер

ic party

Вечірні
шоу-програми

Відгуки