Екскурсія: Супер полонина Борсучина

Ця екскурсія безкоштовна в рамках туру Ворохта 365Детальніше
Ця екскурсія безкоштовна в рамках туру Ворохта 365
Тривалість
9:15 – 16:00
Трансфер
Не передбачений

Опис екскурсії

Вітаємо вас, шановні клієнти мережі туристичних комплексів 365!

Полонина Борсучина – колоритний гірський куточок поблизу Ворохти. Екскурсія до неї – відпочинок у Карпатах в оточенні прекрасних пейзажів, та старовинний гуцульський побут у хатині Василя Саманюка, який вже багато років живе серед незайманої природи полонин.

Ця екскурсія і багато інших надаються безкоштовно в рамках тижневого туру Ворохта 365.
Детальніше

Пройшовши вулицями Ворохти, група рушить на гору Борсучину. Кажуть, цей пік отримав назву завдяки численним норам борсуків, які ховаються в місцевих скелях. Стежка до вершини проходить крізь густий карпатський ліс – унікальну пам’ятку природи, аналогів якій в Україні немає. По дорозі на туристів чекають галявини, вкриті суницею та грибами. Таким чином, буде можливість зможете поласувати та зупинитися на відпочинок у Карпатах у наймальовничіших місцях маршруту.

Ліси масиву Чорногори – унікальна природна пам’ятка, що зберегла флору й фауну Карпат. Грунт у лісі вкритий ямами, виритими кабанами, а якщо пощастить, зустрінуться сліди козуль, лисиць та інших диких тварин. Самих звірів не зустріти, адже вони цураються туристичних маршрутів.

Відпочинок у Карпатах – чудова можливість зібрати безліч грибів. Стежка на горі Борсучині оточена сироїжками, лисичками та білими грибами, при чому деякі з них просто величезні.

Складність активу середня – тут немає великих скель і струмків, які перетинають маршрут, проте часом стежка губиться в густому лісі, тож вам доведеться переступати через гілки, пні та стовбури дерев. Крім того, дорога порита кабанами та вкрита ямами. Деякими гострими гілками можна порізати ноги, тому рекомендуємо брати на відпочинок у Карпатах закрите спортивне взуття.

Поступово ліс розступиться й перед вами розстелиться полонина Борсучина – величезна галявина, вкрита килимом квітів і свіжої трави. Тут можна забути, що на дворі XXI століття – за кілька сторіч життя не змінилося.

Василь Саманюк побудував на полонині своє господарство, в якому дбайливо зберіг традиції гуцульського побуту. На відпочинку в Карпатах можна відвідати дерев’яну сироварню – стаю, в якій Василь на вогні готує бринзу зі свіжого молока. Господар проведе екскурсію своєю фермою та розповість про цікаві особливості життя на природі – так, іноді сюди забрідають ведмеді й олені, проте вони вже звикли до людського присутності й давно стали звичайною частиною розмірених буднів гуцула. Василь навіть змайстрував годівничку для тварин, тож у вас буде шанс побачити оленів, які заходять на полонину перекусити. Не менш цікавим буде знайомство з будинком Василя – справжнім музеєм народного побуту.

На виході з лісу видний Чорногорський масив – найвища гряда Карпат. Удалині – величезний конус Говерли, вільний від лісу. З нею межує гора Петрос, що поступається висотою, але є не менш мальовничою. Тут, серед чарівних пейзажів, пройде обід.

Загалом, маршрут займає півдня, проте тривалість прогулянки залежить від фізичної підготовки туристів. Складність походу середня, але до нього важливо підготуватися – на відпочинку в Карпатах вам знадобиться закритий спортивний одяг та взуття, а також вода. Даний актив проводиться круглий рік, зимова прогулянка за красою пейзажів та насиченістю не поступається літній.

group 772

Трансфер

Не передбачений

group

Тривалість

9:15 – 16:00

Під час екскурсії ви побачите:

exclude

У рамках екскурсії для вас безкоштовно:

 • послуги екскурсовода
 • харчування
union

За додаткову плату:

 • послуг не передбачено
food icon ex

Харчування:

Вам запропонують пікнік на полонині Борсучиній. На природі, в оточенні гір, ви продегустуєте гуцульські страви та відпочинете. В похід необхідно взяти мінеральну воду.

Обов’язково сфотографуйте

Перелік об’єктів, котрі ми рекомендуємо сфотографувати:

Краєиди масиву Чорногора
Полонина Борсучина
Карпатське господарство на полонині

Під час екскурсії ви побачите:

Ця екскурсія безкоштовна в рамках туру “Ворохта 365”

ТИЖНЕВИЙ ТУР КАРПАТИ – ВОРОХТА 365 + ЛИЖНИЙ ТУР на БУКОВЕЛЬ

від 7 400 грн за 7 днів
Короткий опис Тижневий тур «КАРПАТИ – ВОРОХТА 365 – ГОВЕРЛА – БУКОВЕЛЬ» – щодня на вибір екскурсії та подорожі, сходження на Говерлу, рафтинг та розваги. З листопада по квітень – ЛИЖНИЙ ТУР на БУКОВЕЛЬ! Тур, організовани...

Читати далі

Що включено у вартість:

 • Проживання в готелі
 • Безкоштовний трансфер
 • Безкоштовні екскурсії
 • Сніданки і пізні обіди
 • Подорожі Карпатами
 • Пікніки і сухі пайки
 • Міні-курси катання на конях
 • Розважальні програми
Весь перелік
ic hotel

Комфортабельний готель

ic excurs

Щоденні
екскурсії

ic mounts

Сходження в гори

ic eat

«Комплексне харчування»

ic bus

Трансфер

ic party

Вечірні
шоу-програми

Відгуки