Екскурсія: Свято-Успенська Почаївська лавра

Ця екскурсія проводиться в рамках туру Ворохта 365Детальніше
Ця екскурсія проводиться в рамках туру Ворохта 365
Тривалість
5:30 – 17:00
Трансфер
З готелю до лаври та подальший переїзд на вокзал до Ворохти здійснюється автобусами мережі туристичних комплексів "Відпочинок 365". Автобуси оснащені кондиціонерами та системами обігріву, тож вони пристосовані для комфортного і приємної подорожі. На екскурсії до Почаївської лаври вас буде супроводжувати професійний гід з готелю "Ворохта 365", а також осіб, безпосередньо знайомий з історією і сучасним життям святині.

Опис екскурсії

Вітаємо вас, шановні клієнти мережі туристичних комплексів 365!

Запрошуємо вас на екскурсію до Почаєва. Це остання екскурсія тижневого туру до Ворохти та можливість цікаво завершити відпочинок у Карпатах, відвідавши 5 храмів найбільшого православного монастиря Волині.

Ціна екскурсії – 300 грн.

Виїзд з Ворохти намічений на 5.30 ранку. Напередодні екскурсії ви здасте ключі від ваших номерів і до готелю вже не повернетеся.

За легендою, Почаївська лавра була заснована у 1240 році монахами, які втекли з Києво-Печерського монастиря, зруйнованого монголо-татарськими загарбниками. Коли ченці подорожували на захід, їм явилася Богоматір і священики вирішили заснувати в цьому місці монастир.

До сих пір на території лаври дбайливо зберігають слід стопи Богородиці, який відбився в камені. Через деякий час з каменю, на якому відбився слід Діви Марії, потекла свячена вода. Дорогою до лаври туристи зупиняться біля джерела Святої Анни, вода якого, як оповідають, лікує артирити, безпліддя та онкозахворювання. Крім того, цілющі води вбивають бактерії – вчені стверджують, що секретом цілющих властивостей є високий вміст срібла.

З кінця XVI століття монастир став головним духовним центром на території України. Роль його настільки зросла, що знать охоче підтримувала пожертвами святиню. Наприклад, місцева поміщиця подарувала лаврі чудотворну ікону Божої Матері, так що віруючі зможуть помолитися, розраховуючи на чарівну підтримку Бога. Під час прогулянки територією святині ви дізнаєтеся історію Почаївської лаври детальніше.

Однак якщо ви не релігійна людина, вам теж буде на що подивитися тут. Монастир славиться прекрасною архітектурою давнини і головна перлина цього ансамблю – Успенський собор Почаївської лаври, побудований в 1771 році за проектом архітектора Готфріда Гофмана. Собор побудований в стилі бароко, при чому його вигляд об’єднав кращі риси православної і католицької архітектури. Цей храм настільки вразив Тараса Шевченка, що видатний український поет і художник в 1846 році увічнив інтер’єр собору на своєму полотні.

Увійшовши до собору, зверніть увагу на старовинні розписи стін. Для роботи над фресками сюди в кінці ХІХ століття приїхали кращі художники з Києва та Петербурга. Серед інших тут працювали майстри з Києво-Печерської лаври.

Також під час поїздки в Почаїв ви зможете зайти до підземного храму святого Іова Почаївського. Святий Іов був ігуменом монастиря в XVII столітті, коли польська католицька влада розгорнула наступ на православ’я. Проте, він активно брав участь в житті монастиря, він особисто допомагав рити ставки, які збереглися до наших днів, висаджував дерева в саду лаври і трудився на благо монастиря. На екскурсії ви зможете поглянути на мощі Святого Іова і поклонитися їм.

Коли ви будете ходити церквами Почаївської лаври, не забудьте подивитися на навколишні краєвиди. Монастир оточений зеленими волинськими пагорбами, розрізаними низками дерев. Не дивно, що тут, в мальовничому куточку природи, оселилися монахи.

Коли ви оглянете святині, у вас буде час зайти в церковну лавку. У магазині Почаївської лаври ви зможете придбати різну релігійну літературу – в першу чергу, житія святих і Святе Письмо. Крім того, тут є церковні атрибути – чотки, ікони та хрести для носіння на шиї.

Зверніть увагу на необхідність дотримання правил поведінки в храмах під час подорожі. Поїздка вимагає поваги до норм релігійної громади. На екскурсії важливе дотримання дрес-коду – не слід їхати в шортах або міні-спідниці, а також носити одяг з зухвалими зображеннями. Жінкам в монастирі необхідно покрити голову. Чоловіки повинні знімати головні убори при вході до церкви. Загалом, екскурсія до Почаївського монастиря – це, в першу чергу, духовна подорож.

group 772

Трансфер

З готелю до лаври та подальший переїзд на вокзал до Ворохти здійснюється автобусами мережі туристичних комплексів “Відпочинок 365”. Автобуси оснащені кондиціонерами та системами обігріву, тож вони пристосовані для комфортного і приємної подорожі. На екскурсії до Почаївської лаври вас буде супроводжувати професійний гід з готелю “Ворохта 365”, а також осіб, безпосередньо знайомий з історією і сучасним життям святині.

group

Тривалість

5:30 – 17:00

Під час екскурсії ви побачите:

Програма екскурсії:

ellipse 43 1
5:30 Виїзд із Ворохти і здача ключів від номерів
10:00 Приїзд до монастиря
10:00 – 11:00 Екскурсія лаврою з відвідуванням 5 головних храмів
12:00 Обід в лаврі
13:00 – 16:00 Час для прогулянки територією монастиря
16:00 Від’їзд з лаври
17:00 Приїзд до Тернополя
rectangle 162
union

За додаткову плату:

  • послуги екскурсовода територією Почаївської лаври – 10 грн.
  • сувеніри у магазині монастиря
food icon ex

Харчування:

В рамках екскурсії до Почаївської лаври передбачений обід на території святині. Монастирська кухня відрізняється аскетичністю, тож вона досить пісна та проста. Однак кухарі мають багаторічний досвід, тому вони змогли приготувати чудові страви з простих і дієтичних продуктів. Вартість обіду включена в загальну ціну екскурсії. Вживання алкоголю на території монастиря заборонено.

Обов’язково сфотографуйте

Перелік об’єктів, котрі ми рекомендуємо сфотографувати:

Архітектурний ансамбль святині і Успенський собор
Підземний храм Іова Почаївського
Пейзажі околиць лаври

Під час екскурсії ви побачите:

Ця екскурсія проводиться в рамках туру “Ворохта 365”

ТИЖНЕВИЙ ТУР КАРПАТИ – ВОРОХТА 365 + ЛИЖНИЙ ТУР на БУКОВЕЛЬ

від 8 300 грн за 7 днів
Короткий опис Тижневий тур «КАРПАТИ – ВОРОХТА 365 – ГОВЕРЛА – БУКОВЕЛЬ» – щодня на вибір екскурсії та подорожі, сходження на Говерлу, рафтинг та розваги. З листопада по квітень – ЛИЖНИЙ ТУР на БУКОВЕЛЬ! Тур, організовани...

Читати далі

Що включено у вартість:

  • Проживання в готелі
  • Безкоштовний трансфер
  • Безкоштовні екскурсії
  • Сніданки і пізні обіди
  • Подорожі Карпатами
  • Пікніки і сухі пайки
  • Міні-курси катання на конях
  • Розважальні програми
Весь перелік
ic hotel

Комфортабельний готель

ic excurs

Щоденні
екскурсії

ic mounts

Сходження в гори

ic eat

«Комплексне харчування»

ic bus

Трансфер

ic party

Вечірні
шоу-програми

Відгуки