Вітаємо вас, шановні клієнти мережі туристичних комплексів 365!
Запрошуємо вас на екскурсію до Почаєва. Це остання екскурсія тижневого туру до Ворохти та можливість цікаво завершити відпочинок у Карпатах, відвідавши 5 храмів найбільшого православного монастиря Волині.
Увага
Ціна екскурсії – 300 грн.
Виїзд з Ворохти намічений на 5.30 ранку. Напередодні екскурсії ви здасте ключі від ваших номерів і до готелю вже не повернетеся.
За легендою, Почаївська лавра була заснована у 1240 році монахами, які втекли з Києво-Печерського монастиря, зруйнованого монголо-татарськими загарбниками. Коли ченці подорожували на захід, їм явилася Богоматір і священики вирішили заснувати в цьому місці монастир.
До сих пір на території лаври дбайливо зберігають слід стопи Богородиці, який відбився в камені. Через деякий час з каменю, на якому відбився слід Діви Марії, потекла свячена вода. Дорогою до лаври туристи зупиняться біля джерела Святої Анни, вода якого, як оповідають, лікує артирити, безпліддя та онкозахворювання. Крім того, цілющі води вбивають бактерії – вчені стверджують, що секретом цілющих властивостей є високий вміст срібла.
З кінця XVI століття монастир став головним духовним центром на території України. Роль його настільки зросла, що знать охоче підтримувала пожертвами святиню. Наприклад, місцева поміщиця подарувала лаврі чудотворну ікону Божої Матері, так що віруючі зможуть помолитися, розраховуючи на чарівну підтримку Бога. Під час прогулянки територією святині ви дізнаєтеся історію Почаївської лаври детальніше.
Однак якщо ви не релігійна людина, вам теж буде на що подивитися тут. Монастир славиться прекрасною архітектурою давнини і головна перлина цього ансамблю – Успенський собор Почаївської лаври, побудований в 1771 році за проектом архітектора Готфріда Гофмана. Собор побудований в стилі бароко, при чому його вигляд об’єднав кращі риси православної і католицької архітектури. Цей храм настільки вразив Тараса Шевченка, що видатний український поет і художник в 1846 році увічнив інтер’єр собору на своєму полотні.
Увійшовши до собору, зверніть увагу на старовинні розписи стін. Для роботи над фресками сюди в кінці ХІХ століття приїхали кращі художники з Києва та Петербурга. Серед інших тут працювали майстри з Києво-Печерської лаври.
Також під час поїздки в Почаїв ви зможете зайти до підземного храму святого Іова Почаївського. Святий Іов був ігуменом монастиря в XVII столітті, коли польська католицька влада розгорнула наступ на православ’я. Проте, він активно брав участь в житті монастиря, він особисто допомагав рити ставки, які збереглися до наших днів, висаджував дерева в саду лаври і трудився на благо монастиря. На екскурсії ви зможете поглянути на мощі Святого Іова і поклонитися їм.
Коли ви будете ходити церквами Почаївської лаври, не забудьте подивитися на навколишні краєвиди. Монастир оточений зеленими волинськими пагорбами, розрізаними низками дерев. Не дивно, що тут, в мальовничому куточку природи, оселилися монахи.
Коли ви оглянете святині, у вас буде час зайти в церковну лавку. У магазині Почаївської лаври ви зможете придбати різну релігійну літературу – в першу чергу, житія святих і Святе Письмо. Крім того, тут є церковні атрибути – чотки, ікони та хрести для носіння на шиї.
Зверніть увагу на необхідність дотримання правил поведінки в храмах під час подорожі. Поїздка вимагає поваги до норм релігійної громади. На екскурсії важливе дотримання дрес-коду – не слід їхати в шортах або міні-спідниці, а також носити одяг з зухвалими зображеннями. Жінкам в монастирі необхідно покрити голову. Чоловіки повинні знімати головні убори при вході до церкви. Загалом, екскурсія до Почаївського монастиря – це, в першу чергу, духовна подорож.
5:30 | Виїзд із Ворохти і здача ключів від номерів |
10:00 | Приїзд до монастиря |
10:00 – 11:00 | Екскурсія лаврою з відвідуванням 5 головних храмів |
12:00 | Обід в лаврі |
13:00 – 16:00 | Час для прогулянки територією монастиря |
16:00 | Від’їзд з лаври |
17:00 | Приїзд до Тернополя |
В рамках екскурсії до Почаївської лаври передбачений обід на території святині. Монастирська кухня відрізняється аскетичністю, тож вона досить пісна та проста. Однак кухарі мають багаторічний досвід, тому вони змогли приготувати чудові страви з простих і дієтичних продуктів. Вартість обіду включена в загальну ціну екскурсії. Вживання алкоголю на території монастиря заборонено.
Анастасія, Маріуполь 22.11.2019
Прикольне місце. Дуже красивий монастир. Він так на горі, тому види просто супер – усі околиці далеко видно. Класно, шо територія охайна, прибрана.
Виктор, Запорожье 05.09.2019
Виктор, Запорожье 05.09.2019
Мне очень понравилась экскурсия. Я уже во многих святых местах Украины побывал. Я человек верующий и люблю такие поездки. Вот ездил в лавру и на источник Святой Анны в 2019. Я думаю, что в таких местах надо обязательно побывать, посмотреть на жизнь монахов, на храмы. Такие экскурсии заставляют задуматься.
Сергій, Запоріжжя 20.09.2019
Сергій, Запоріжжя 20.09.2019
Я хотів подивитися на старовинні храми. Люблю історію та різні пам’ятки. Я й не думав, що тут стільки монастирів. Які хочеш – і печерні, і наземні. І класно, що лавра живе зараз, і монахів, і віруючих дуже багато.
Мария, Харьков 06.10.2019
Мария, Харьков06.10.2019
Я читала отзывы про источник Святой Анны и узнала про лавру в Почаеве. Ну я немного разузнала про этот монастырь и решила поехать. Очень интересное место. Классно, что в лавре очень красивые старые храмы и природа вокруг. Так что здесь вообще не скучно, в лавре очень хорошо принимают и можно посмотреть и узнать много всего.
Дмитрий, Днепр 07.12.2019
Дмитрий, Днепр 07.12.2019
Я смотрел видео про Почаевскую лавру онлайн и решил поехать туда, когда отдыхал в Ворохте. Вообще мне очень понравилась архитектура и природа. Просто не так много мест, где есть красивые пейзажи и интересные здания. Поэтому мне очень интересно было узнать историю Почаевской лавры, посмотреть на постройки, на жизнь монахов. Ну и ещё я там сделал очень много крутых фотографий.
Ольга, Добропілля 13.10.2019
Ольга, Добропілля 13.10.2019
Класна екскурсія. Лавра дуже красива – і архітектура супер, і види навколо мальовничі. Класне місце для поїздки по Волині.