Екскурсія: Терношорське скельне святилище

Ця екскурсія безкоштовна в рамках туру Ворохта 365Детальніше
Ця екскурсія безкоштовна в рамках туру Ворохта 365
Тривалість
9:15 – 18:00
Трансфер
Здійснюється автобусами туристичного комплексу «Ворохта 365». Автобус забере вас з готелю та доставить до Буковецького перевалу, звідки почнеться похід. Відвідавши скелі та пообідавши, ви повернетеся до автобусу, який відвезе вас назад до готелю. Автобуси оснащені кондиціонерами та м'якими кріслами для комфортної поїздки. Протягом екскурсії вас буде супроводжувати екскурсовод, а переїзд забезпечить досвідчений водій.

Опис екскурсії

Вітаємо вас, шановні клієнти мережі туристичних комплексів 365!

Запрошуємо вас на екскурсію до Терношорського святилища – унікального скельного комплексу та язичницького капища, яке зберігає таємниці найдавнішої історії Гуцульщини.

Ця екскурсія і багато інших надаються безкоштовно в рамках тижневого туру Ворохта 365.
Детальніше

Поїздка до святилища почнеться з самого ранку, коли ви залишите Ворохту й рушите в бік Буковецького перевалу – гірського проходу, оточеного величними лісами, а також просторими луками й полонинами. Звідси почнеться ваша подорож до стародавньої пам’ятки.

Похід у Карпати буде нескладним, проте до нього слід добре підготуватися. Спочатку ви будете йти стежкою, перетинаючи великі полонини. На вас чекають мальовничі луки, обрамлені стіною густого гірського лісу. Біля пагорбів причаїлися дерев’яні будиночки гуцулів, а вдалині здіймаються зелені піки. Час від часу стежку будуть перерізати струмки, тому рекомендуємо надягати гумові чоботи.

Зверніть увагу на водоспад Терношорський Гук. Висота цього каскаду становить лише 3 метри, проте він прекрасний. Брилами, схожими на акуратні сходинки, стікає прозорий сріблястий потік. Недалеко є сірководневе джерело, вода якого вирізняється специфічним запахом. Проте, така мінералка позитивно впливає на шлунок, сприяючи усуненню гастритів та інших захворювань.

Перейшовши струмок у Карпатах, ви опинитеся на галявині. За нею вже проступає ущелина, оточена велетенськими каменями. Ці скелі називають Воротами прориву, адже вони виникли, коли річка Безулька змінила русло та пробила камінь. За Воротами починається легендарне урочище Терношори.

Увійшовши сюди, зверніть увагу на скелі, якими всипані схили Терношорскої гори. На вершині розмістився кам’яний велетень, відомий як «Лада». При огляді цієї скелі професор Микола Кугутяк звернув увагу, що вона схожа на скульптуру жінки. Він припустив, що її витесали стародавні в період між XII та VI століттями до нашої ери. Втім, не всі фахівці згодні з гіпотезою Миколи – багато хто стверджує, що незвичайну форму скелям надали не стародавні майстри, а вітри та дощі. Крім того, на поході в Карпатах ви зможете розглянути скульптури Стопи та Ящера, а також перевірити, чи дійсно ці камені рукотворні, або це лише диво природи.

Поблизу підніжжя Лади ви побачите круглу плиту, яка за тисячоліття покрилася тріщинами. Краєзнавці розповідають, що ця брила схожа на голову лева, але розгледіти форми тварини непросто. Продовжуючи екскурсію серед Карпатських гір, ви рушите до вузького 20-метрового проходу, відомого як «Чистилище». Згідно з легендою, той, хто проходить через цю ущелину, духовно очищується.

Після прогулянки легендарною язичницькою святинею та відпочинку в Карпатах ви рушите до автобусу, який доставить вас назад до готелю. В цілому, на цій екскурсії вас чекає пам’ятка, від якої віє таємничістю й глибокою старовиною. Ви познайомитеся з унікальною атмосферою загадкових скель і відпочинете в оточенні величі природи Гуцульщини.

group 772

Трансфер

Здійснюється автобусами туристичного комплексу «Ворохта 365». Автобус забере вас з готелю та доставить до Буковецького перевалу, звідки почнеться похід. Відвідавши скелі та пообідавши, ви повернетеся до автобусу, який відвезе вас назад до готелю. Автобуси оснащені кондиціонерами та м’якими кріслами для комфортної поїздки. Протягом екскурсії вас буде супроводжувати екскурсовод, а переїзд забезпечить досвідчений водій.

group

Тривалість

9:15 – 18:00

Під час екскурсії ви побачите:

exclude

У рамках екскурсії для вас безкоштовно:

 • трансфер
 • послуги екскурсовода
 • харчування
union

За додаткову плату:

 • послуг не передбачено
food icon ex

Харчування:

На вас чекає відпочинок і пікнік біля скельного комплексу. В меню входить м’ясо й сир. На закуску вам запропонують овочі та фрукти. Вартість харчування включена в загальну ціну екскурсії.

Обов’язково сфотографуйте

Перелік об’єктів, котрі ми рекомендуємо сфотографувати:

Водоспад Терношорський Гук
Скельне святилище
Види гір

Під час екскурсії ви побачите:

Ця екскурсія безкоштовна в рамках туру “Ворохта 365”

ТИЖНЕВИЙ ТУР КАРПАТИ – ВОРОХТА 365 + ЛИЖНИЙ ТУР на БУКОВЕЛЬ

від 8 300 грн за 7 днів
Короткий опис Тижневий тур «КАРПАТИ – ВОРОХТА 365 – ГОВЕРЛА – БУКОВЕЛЬ» – щодня на вибір екскурсії та подорожі, сходження на Говерлу, рафтинг та розваги. З листопада по квітень – ЛИЖНИЙ ТУР на БУКОВЕЛЬ! Тур, організовани...

Читати далі

Що включено у вартість:

 • Проживання в готелі
 • Безкоштовний трансфер
 • Безкоштовні екскурсії
 • Сніданки і пізні обіди
 • Подорожі Карпатами
 • Пікніки і сухі пайки
 • Міні-курси катання на конях
 • Розважальні програми
Весь перелік
ic hotel

Комфортабельний готель

ic excurs

Щоденні
екскурсії

ic mounts

Сходження в гори

ic eat

«Комплексне харчування»

ic bus

Трансфер

ic party

Вечірні
шоу-програми

Відгуки