Вітаємо вас, шановні клієнти мережі туристичних комплексів 365!
Львів – жива пам’ятка історії та одне із найкрасивіших міст України. Крім цього, воно відоме як місто унікальних кулінарних традицій і чудових кав’ярень – у рамках туру «Трускавець 365» пропонується гастрономічна поїздка, яка дозволить відвідати знамениті кондитерські Міста Лева та пройтися мальовничим центром середньовічного поселення.
Увага
Ця екскурсія і багато інших надаються безкоштовно в рамках тижневого туру Трускавець 365.
Детальніше
Поїздка починається з виселення з готелю в останній день і переїзду на Львівський вокзал. Для зручності туристам пропонується напередодні екскурсії залишити речі в камері схову.
З вокзалу група рушає до історичного центру Львова – унікальної пам’ятки , архітектурний ансамбль якої був занесений до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Старе місто – це колоритні вузькі вулички, вкриті бруківкою, гострі шпилі церков і веж, середньовічні укріплення та безліч затишних кафе у старовинних приміщеннях.
Екскурсія Львовом почнеться біля пам’ятника Івану Федорову – людині, яка в XVI столітті відкрила першу друкарню на території України. Тут туристам розповідають про захоплюючу долю цього діяча культури, гідну гостросюжетного художнього фільму, а також про часи, коли Львів був найважливішим центром вітчизняної науки та культури.
Над головою книгодрукаря височіє домініканський костел, ще одна пам’ятка зі Списку Світової спадщини ЮНЕСКО та один із найкрасивіших храмів Львова. Цей храм був побудований у XVIII столітті архітекторами з Німеччини та Голландії в стилі пізнього бароко. За красою й багатством оздоблення львівський костел не поступається європейським побратимам – його фасад прикрашений скульптурами, які завдяки нальоту часу виглядають ще красивішими й величнішими.
У скверику біля костелу скромно присів менш помітний, але дуже колоритний пам’ятник – скульптура художника Никифора Дровняка. Спочатку над творчими експериментами юного примітивіста посміювалися, проте пізніше картини художника завоювали світове визнання й демонструвалися на виставках Італії, Бельгії, Британії, Швейцарії, США та багатьох інших країн.
Після прогулянки група зайде відпочити до однієї з найпопулярніших кав’ярень Львова – «Золотого дукату». В меню закладу понад 40 напоїв на основі зерен кави, а також десерти, випічка та карпатський чай. Тут можна буде відпочити, підбадьоритися та підкріпитися перед продовженням екскурсії.
Відвідавши кав’ярню, туристи прямують до пам’ятника Леопольду фон Захер-Мазоху, австрійському письменнику, який народився у Львові. Мазох отримував паталогічне задоволення від підкорення фізичному та емоційному насильству в стосунках, тож слово «мазохізм» походить від прізвища цієї людини.
Прогулянка Містом Лева не обходиться без відвідування серця середньовічного Львова – Площі Ринок. У центрі стоїть знаменита Львівська ратуша. На жаль, стара будівля магістрату, заснована в XIV столітті, давно згоріла, однак городянам вдалося побудувати ще більш величну пам’ятку, внесену до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
Архітектура Львівської ратуші – це чудовий приклад скромного й презентабельного декору, позбавленого надмірностей. Не дивно, що подібна споруда стала центром управління містом. Цікаво, що тут досі працює Сурмач – у давнину цей музикант грав на трубі, повідомляючи про наближення ворожих військ, а сьогодні він розважає своєю грою туристів.
Якщо ратуша була світським центром міста, то центром духовним був кафедральний собор. Львівський кафедральний собор був побудований у XIV столітті, в епоху розквіту європейської готики. Таким чином, його косий дах і велична вежа виділяються на тлі лабіринту вулиць здалеку.
Третьою найважливішою частиною середньовічного міста був арсенал та укріплення. Екскурсія продовжиться біля Порохової вежі, побудованої в 1 половині XVI століття. Ця грізна приземкувата споруда захистила Львів від нападів турків, татар, українських козаків і шведів, при цьому прекрасно дійшла до наших днів.
Від Порохової вежі група попрямує до ресторану-музею «Гасова лямпа», присвяченого двом львівським аптекарям, які в 1853 винайшли гасову лампу. У цьому колоритному закладі була зібрана ціла колекція, що складається з понад 500 ламп. Також тут можна спробувати різнокольорові настоянки, що подаються в лабораторних колбах.
Зовсім недалеко розташувався Вірменський собор, заснований у 2 половині XIV століття, ще одна пам’ятка зі Списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Вірменський собор – один із найнезвичайніших храмів Львова, тут відчувається вплив східної архітектури з її квітковими орнаментами та мозаїками, а також характерними майже мусульманськими арками.
Вузькі вулички Львова складаються в сітку старовинних кварталів – після прогулянки різними пам’ятками нескладно повернутися до Площі Ринок, початку маршруту. На екскурсії туристам обов’язково показують пам’ятник Юрію Кульчицькому – шляхтичу, який після перемоги над османами в 1683 році обрав собі як трофей мішки з кавою. Кульчицький перший з європейців навчився варити цей напій і навіть відкрив свою кав’ярню у Відні.
Екскурсія закінчується на Площі Ринок біля фонтану «Нептун», який прикрашає центр міста з початку XIX століття. Загалом, поїздка «До Львова на каву» – це знайомство з історією, архітектурою та кухнею одного з найкрасивіших міст України.
8:00 – 10:00 | Дорога з Трускавця до Львова, здача багажу до камери схову на вокзалі |
10:00 – 10:30 | Початок прогулянки центром Львова. Відвідування пам’ятників Федорову, Дровняку та Домініканського собору |
10:30 – 11:15 | Відпочинок у кав’ярні «Золотий дукат» |
11:15 – 15:00 | Відвідування площі Ринок, Порохової вежі, ратуші, кафедрального та Вірменського соборів. Екскурсія музеєм «Гасова лямпа» та обід. Огляд пам’ятника Юрію Кульчицькому |
15:00 | Закінчення екскурсії біля фонтану «Нептун» |
Обід проходить у кафе «Гуральня», яке знаходиться прямо на площі Ринок. На першу страву пропонується грибна юшка, а на другу – домашні вареники з картоплею чи капустою.
Наталия, Кривой Рог10.08.2020
Наталия, Кривой Рог10.08.2020
Львов как музей под открытым небом. Особенно понравилась «Гасовая лямпа», обстановка очень оригинальная и колорит непередаваемый. Вообще в центре Львова как будто переносишься в другую эпоху. Класс!
Віктор, Київ12.01.2020
Віктор, Київ12.01.2020
Екскурсія по середньовічній частині міста має невеликий маршрут, зате дуже багато пам’яток. Площа Ринок дуже красива, навколо старі будинки й ратуша симпатична. Взагалі Львовом можна гуляти дуже довго, зовсім забуваєш про час
Виктор, Славянск29.09.2020
Виктор, Славянск29.09.2020
Львов шикарный! Каждый приезд как в первый раз. Город большой и каждый раз заходишь в новые интересные места. Весь старинный центр сохранился, такого мало в современных городах. Один из самых красивых городов, в которых я был.
Валентина, Дніпро6.10.2020
Валентина, Дніпро6.10.2020
Львів дуже атмосферне місто. Крутюща затишна атмосфера, старі будинки, вуличні музиканти. Увесь центр старовинний, колоритний і гуляти можна дуже довго. Шкода, що екскурсія тільки на пару годин, але повернутися захотілося
Татьяна, Днепр12.12.2019
Татьяна, Днепр12.12.2019
Львов наверное самый красивый город в Украине. Архитектура, история и колорит лучшие. Просто дух захватывает от соборов, ратуши, памятников! Но пары часов для такого города маловато
Людмила, Київ4.09.2020
Людмила, Київ4.09.2020
У Львові я був давно, але місто сильно змінилося. Усюди прибрано та охайно, місто дуже затишне. Кава та десерти в “Золотому дукаті” надзвичайно смачні. Саме кафе прямо в історичному центрі, антураж просто казковий.