Активний відпочинок у Карпатах: гірський велоспорт

Гори – це регіон, самою природою створений для спорту й активного відпочинку. Велоспорт у Карпатах – з одного боку, знайомий і близький вид туризму, а з іншого – природа й ландшафт цього краю накладають екстремальний відбиток на велосипедні прогулянки.

Велоспорт підвищує тонус м’язів і витривалість, допомагає скинути зайву вагу й взагалі сприяє покращенню самопочуття. Крім того, прогулянки не велосипедах зміцнюють нервову систему й долають стрес. Саме тому це один з найкращих варіантів оздоровчого відпочинку в Карпатах.

В комплексах мережі «Відпочинок 365» можна замовити велосипеди, пристосовані до нерівної місцевості й битих доріг. Їздити на таких велосипедах складніше, однак вони гарантують м’яку подорож. Також тут видають шоломи.

Утім, не варто думати, що всі маршрути в гірських туристичних комплексах підходять лише для екстремалів. Обравши відпочинок у готелі «Трускавець 365», гості зможуть проїхатися колоритним центром міста – велодоріжки проходять повз пам’ятки ХІХ – початку ХХ ст. Так, можна побачити дерев’яні вілли австро-угорських аристократів, найстаріші з яких були зведені в 1840-х. Це будівлі з унікальним архітектурним стилем, які, з одного боку, нагадують розкішні швейцарські та норвезькі дерев’яні дачі, а, з іншого, несуть відбиток народної архітектури Карпат.

Трускавець 365 - велопрогулянки

Ще цікавішими будуть велосипедні прогулянки дивами природи поблизу курорту. Трускавець оточують зелені гори й ліси – загалом вони невисокі й не мають різких перепадів, тож на гірському велосипеді катання буде цілком комфортним.

Популярний напрям для велопоїздок у Трускавці – урочище Помірки. Раніше тут були шахти для видобутку озокериту (земляного воску), згодом копальні занепали, а поблизу знайшли джерела мінеральних вод – старі шахти затопило, тож у ХХ ст. тут знаходилося серце курорту.

Зараз на відпочинку в Трускавці можна проїхати повз мальовниче водосховище й завод мінеральних вод. На території урочища розташований форельник, де можна наловити рибу, а згодом засмажити її на вогні.

У рамках турів мережі «Відпочинок 365» є безліч послуг, що дозволять насолодитися перевагами гірського велоспорту. Гості готелю в Трускавці можуть завітати на велоекскурсії в другій половині дня (хоча й ніщо не заважає самостійно взяти велосипед напрокат у готелі в будь-який час, коли вам зручно). Групові велопрогулянки проходять у супроводженні інструкторів і тривають зазвичай 2 години. Маршрути визначаються вже напередодні поїздки, однак завжди вони проходять мальовничими околицями курорту.

На тих, хто захоче прокататися на велосипеді у Ворохті, чекає ще більша свобода дій. Тут доступна послуга прокату велосипедів – співробітники підберуть «металевого коня» під вашу статуру, зріст і довжину ніг. Цим не варто нехтувати, адже від правильно підібраного транспортного засобу залежить безпека й комфорт мандрівки. Туристи можуть самостійно скласти маршрут і розрахувати, скільки часу вони хочуть провести в дорозі, а згодом забронювати велосипед на відповідний проміжок часу.

Ворохта 365 - велопрогулянки

Головна перевага поїздки в Карпати з велосипедом – можливість побачити більше мальовничих місць, витративши менше часу. У Ворохті гості можуть взяти велосипед на прокат на півдня чи навіть на цілий день і вирушити на подорож пам’ятками (вони знаходяться в іншій частині селища, тож на велосипеді доїхати буде швидше). Увагу приверне старовинний міст-віадук, що перетинає долину, здіймаючись над невисокими сільськими будиночками, а також старовинна церква Різдва Пресвятої Богородиці – перлина традиційної гуцульської архітектури.

Велосипедні прогулянки – найкращий спосіб поєднати приємне з корисним, зміцнити організм і водночас відпочити. Тож вони в будь-якому разі додадуть барв і вражень до відпустки в горах західної України.