На Львівщині, Волині та Закарпатті зосередилася більшість фортець нашої країни. Замки Західної України неможливо оминути допитливому туристу. Вони були побудовані в різні часи, одні збереглися майже бездоганно, а від інших не залишилося й каменю на камені. Історія та володарі фортець також різні, проте разом вони стали однією з візитівок краю. Мережа туристичних комплексів «Відпочинок 365» запрошує краще дізнатися про Карпати та їх історію разом з нами.
Одна з найдавніших фортець України – Олеський замок, розташований на Львівщині. Вперше в історичних джерелах він з’являється в 1327 році. Замок опинився на кордоні двох великих тогочасних держав – Литви й Польщі, тож за нього постійно точилася боротьба. Не дивує, що за довгі періоди колотнечі твердиня тільки зміцніла зусиллями войовничих господарів.
Сьогодні власником замку є Львівська картинна галерея – тут зберігаються портрети магнатів, що володіли твердинею, ікони, надгробок Анни Сенявської – представниці одного з найвпливовіших родів Речі Посполитої в XVI ст. тощо. Окрім історичної цінності, Олеський замок приваблює туристів красою – розташований на пагорбі, він не схожий на рицарську твердиню. Скоріше це пишний палац, що висить над гаями й полями.
Одна з популярних пам’яток у Карпатах – давня фортеця Тустань, розташована прямо в горах. Тут здавна мешкали слов’янські племена – підкоривши їх, князь Володимир Великий звів замок для захисту кордонів Київської Русі.
Дерев’яний замок не дійшов до нас, однак його міць нескладно уявити – достатньо подивитися на скелі, на котрих у давнину стояла твердиня. Ці величезні кам’яні брили й сьогодні підкорити зможе лише досвідчений альпініст, а коли згори стояли стіни з воїнами, замок був практично неприступним.
На відпочинку в Карпатах можна зайти до музею – туристам показують усе, що збереглося від стародавньої фортеці. В музеї є особисті речі воїнів, як нагрудний хрест. Також тут зберігаються дерев’яні предмети епохи Володимира Великого, що дивом дійшли до нас. Мабуть найцікавіша частина експозиції – колекція давньоруської зброї. Зокрема, в музеї Тустані зберігаються наконечники списів, мечі й сокири.
Розкішна перлина «Золотої підкови Львівщини» – це Золочівський замок. Тут є два палаци 2 пол. XVII ст., що належали польським магнатам. За стилем виділяється «Китайський палац», збудований польським королем Яном ІІІ Собеським для коханої дружини.
У палаці розташований один із найбільших музеїв східної культури в Україні. Прогулянка музеєм дозволяє перетнути величезні географічні простори й часові проміжки, побачивши всю багатогранність східної культури – тут є давньоєгипетські саркофаги з мумією сокола, мусульманські килими, кераміка й металеві вироби.
Ще одна мальовнича пам’ятка XVII ст. – Підгорецький замок. На місці замку знаходилися укріплення, які в 1633 році придбав коронний гетьман Станіслав Конєцпольський. За наказом гетьмана тут був збудований розкішний палац, оточений бастіонами. У період розквіту в Підгірцях знаходився чи не єдиний в Україні парк в італійському стилі. Утім, стіни не врятували замок від руйнування в роки Хмельниччини – згодом він був відновлений.
Під час прогулянки можна подивитися на стару липу, під якою відпочивав Богдан Хмельницький, коли брав Підгорецький замок. Реконструкція триває, тож значна частина палацу залишається закритою для туристів. Тим не менш, деякі зал відкриті – тут можна побачити копії полотен XVII-XVIII ст.
Найважливіше, що кожен із замків Західної України не схожий на інший. Туристи, які приїжджають у тижневу туристичну поїздку до Трускавця чи Ворохти, обов’язково відводять день на окрему поїздку фортецею. У цих стародавніх фортецях можна не тільки познайомитися з найбагатшою історією регіону, але й насолодитися одними з наймальовничіших його пам’яток.
Залишити відповідь