Завдяки унікальній природі Карпат цей регіон пропонує безліч продуктів, гідних справжнього гурмана. Тут можна скуштувати домашні сири й вина, гірський мед, а також страви народної кухні. Туристи, які користуються послугами мережі «Відпочинок 365» та купують тур до Ворохти чи Трускавця, мають таку можливість, оскільки програма турів максимально різноманітна.
Один із найбільших історико-культурних регіонів Карпат – Бойківщина, що охоплює гірські райони Львівщини й Івано-Франківщини. Біля самісінького кордону з Польщею розкинулося село Бориня – значний центр сирного виробництва. Сири тут робили ще в 1 пол. ХХ ст., тож вони потрапляли на ринки Відня й Праги.
Найпопулярніший м’який сир Карпат – бринза. Це солоний сир із коров’ячого, овечого або козячого молока, що готується на вогні. Окрім того, тут є певна екзотика – наприклад, живі сири зі спеціальними видами живих бактерій. Також бойківські майстри виготовляють благородний сир із пліснявою.
Під час відпочинку варто скуштувати карпатський чай, що роблять із гірських ягід і трав. Завдяки розмаїттю трав кожен вид чаю має свої цілющі властивості. Чай із листя малини й кропиви налагоджує роботу опорно-рухового апарату, а лаванда з чебрецем, жасмином і м’ятою заспокоюють і допомагають заснути.
Придбати чаї та настоянки можна в спеціальних магазинах, розкиданих регіоном. Один з найпопулярніших магазинів-музеїв – «Дідова аптека» поблизу Стрия. Тут є заспокійливі, снодійні та вітамінні чаї, чай для лікування суглобів, а також інші трав’яні напої.
Крім того, господарі роблять із трав і ягід безліч алкогольних напоїв. Гірські райони уславилися різноманітними наливками й настоянками, котрі можна придбати мало не в кожному господарстві. На відпочинку в Карпатах варто скуштувати традиційний український напій – калганівку. Це настоянка на корені калгану – рослини з різноманітними лікарськими властивостями.
При вживанні калганівки необхідно пам’ятати, що це алкоголь – зловживання лише нашкодить здоров’ю. Тим не менш, у помірній кількості вона лікує хвороби шлунку й статевої залози. Також настоянка має дезинфекційну дію та вбиває бактерій. При цьому калганівка достатньо міцна, але п’ється легко.
Давнє карпатське ремесло, яке живе досі й приваблює туристів – бджільництво. Комахам складно жити в горах – тут доволі прохолодно навіть улітку, й восени сніг випадає раніше. Тим не менш, на відпочинку в Карпатах можна знайти найцінніший мед в Україні. По-перше, цей регіон вирізняється чистою екологією. По-друге, робочий день карпатських бджіл довший, а їхні рецептори краще шукають пилок. Мед пригнічує зростання шкідливих мікроорганізмів, легко засвоюється й допомагає лікувати слизову оболонку шлунку.
Поблизу Трускавця розташована Петрова пасіка – її господар розводить бджіл уже понад 15 років. Тут можна придбати чистий мед і настоянки. Медові настоянки зазвичай солодкі – тому вони легко п’ються та є приємними на смак.
Окрім м’якого сиру, чаїв та меду, варто скуштувати гарячі страви народної кухні. Найпопулярніша – це кукурудзяна каша банош. Кашу варять зі сметаною чи вершками, після чого додають туди бринзу. Банош часто заправляють шкварками або грибами. Ще одна популярна гуцульська страва – грибна юшка, яку можна замовити у будь-якій колибі.
Своєрідність кухні будь-якого регіону пов’язана з його культурою. А культура, в свою чергу, формується завдяки історичним обставинам. Таким чином, західноукраїнська кухня ввібрала страви численних народів, що володіли краєм.
Відпочинок у Карпатах – найкраща можливість познайомитися з угорською кухнею, не залишаючи Україну. В Закарпатті можна скуштувати гуляш – страву з картоплі, яловичини й паприки. Ще одна популярна страва – бограч, що варять із м’яса з овочами.
Західна Україна гідна окремого гастрономічного туру. Кожен куточок Карпат має свою візитівку у вигляді унікальної страви – Львів славиться своєю кавою та шоколадом, гірські райони – ягідними наливками, медом і стравами із сиром та грибами, Закарпаття – ситними родзинками з кулінарних традицій наших сусідів.
Залишити відповідь