Синевір – найбільше гірське озеро України, що у Закарпатській області. Це одна з наймальовничіших природних пам’яток Карпат, що зачаровує своїм спокоєм та величчю. В рамках тижневого туру від готельного комплексу «Трускавець 365» можна відвідати екскурсію до «Морського ока Карпат», побачивши красу унікального озера на власні очі.
Цей мальовничий край здавна зачаровував людей, що тут жили, тож озеро й водоспад Шипіт, розташований неподалік, овіяні колоритними легендами. Так, розповідають, що колись у цій місцині жив граф зі своєю дочкою на ім’я Синь. Дівчина закохалася в простого парубка Вира, її батько розгнівався, адже Вир мав скромне походження, та вбив його. Синь настільки гірко плакала за коханим, що з її сліз утворилося озеро Синевир. І досі зберігся острівець, на якому, розповідають, стояла дівчина.
Вода озера кришталево чиста – уважний турист може роздивитися дно, попри глибину. Недарма тут мешкає форель – ця риба надзвичайно вимоглива. Утім, скупатися тут неможливо. По-перше, озеро Синевир завжди залишається холодним. По-друге, плавати в озері заборонено. Утім, це не зіпсує відпочинок у Карпатах.
Озеро з площею поверхні 7 гектарів оточено мальовничими лісистими горами – для збереження унікального природного ландшафту тут було створено Національний природний парк «Синевир». Це справжній природний скарб з багатющою флорою та фауною. Букові праліси, що вкривають заповідний край, увійшли до світової спадщини ЮНЕСКО – їхня унікальність у тому, що ці масиви збереглися з давніх часів у незмінному вигляді. У цих природних комплексах мешкають понад 150 видів тварин, причому 43 з них занесено до Червоної книги України.
Національний природний парк не обмежується озером Синевир – на території розташовано не менш мальовничі й цікаві природні пам’ятки. Найяскравіша з них – реабілітаційний центр для бурих ведмедів площею 12 га. Раніше ці тварини були поширеними в горах, однак сьогодні вижило лише кілька сотень клишоногих.
Часто ведмеді утримуються в неналежних умовах – таким чином, за сприяння Міністерства екології, було створено центр, куди завозять ведмедиків, що постраждали внаслідок стихії або жорстокого поводження. Клімат Синевиру бездоганно підходить для цих тварин, тож тут можна побачити їхнє життя в природних умовах. На території центру створено великі вольєри з галявинами чорниці, малини й ожини, а також іграшками для ведмедів. Ведмежий розплідник – це важлива база для дослідження життя тварин і збільшення кількості ведмедів. За окрему плату сюди пускають туристів.
Неподалік від Національного природного парку «Синевир» знаходиться ще одне диво природи – Шипіт, один із наймальовничіших каскадів Карпат, розташований серед густих лісів і стиснутий з обох боків гірськими схилами. Висота водоспаду складає 14 метрів. Улітку навколо Шипоту буяє зелень, схожа на густий тропічний ліс, а взимку він перетворюється на мальовничу скульптуру з холодного скла.
Водоспад, як і Синевир та інші природні дива регіону, овіяно легендами. Назва «Шипіт» походить від слова «шепотіти», адже вода нібито щось шепоче перехожим. Розповідають, що колись у селі Пилипець неподалік від каскаду жили дівчина й хлопець. Вони закохалися, але постала проблема: хлопець походив із бідної родини, а дівчина – із заможної. Родичі заборонили парі зустрічатися, тож закохані бачилися таємно.
Одного разу мати дівчини дізналася, що дочка зустрічається з коханим, прийшла й стала їх сварити. Поки відбувалася сімейна драма, розпочалася буря. Закоханих захопив шалений потік, і вони загинули. Згідно з легендою, мати приходила до водоспаду та, вслухаючись у водний потік, почула шепіт дочки – з того часу водоспад і назвали Шипотом.
Відпочинок на озері Синевир та поїздка до водоспаду – можливість побачити одні з найкрасивіших куточків Карпат. Побачити не менш приголомшливі природні пам’ятники та познайомитися з історичною спадщиною, а також весело та активно провести час, підкорюючи вершини гір та гірськолижні траси, запрошує мережу туристичних комплексів «Відпочинок 365». Всі подробиці про наші туристичні програми за посиланням.
Залишити відповідь