Несамовите озеро – одна з найвисокогірніших і найпопулярніших серед туристів водойм Карпат, розташована на Івано-Франківщині. Воно приваблює безліч гостей суворою, але надзвичайно мальовничою гірською природою.
Унікальна природа цього краю здавна інтригувала людей – мешканці довколишніх сіл придумали безліч легенд і переказів про гірську водойму. Розповідають, що на дні живуть душі грішників, тож місцеві жителі ставилися до озера з повагою. Згідно з легендою, якщо кинути камінь в озеро, духи прокинуться – з озера вийде вершник, що гарцюватиме довколишніми пагорбами.
Вершник відколює великі шматки криги від скель, що оточують озеро Несамовите. Грішники збирають кригу в мішки й розкидують її, – таким чином, у горах настає негода. Вочевидь, саме звідси й пішла назва озера – тут постійно несамовито дують високогірні вітри. Туристам поблизу озера складно сховатися від стихії, якщо погода раптово зіпсується.
Крім того, погода тут надзвичайно мінлива – часто теплі літні дні раптом змінюються бурями з дощем і різкими поривами вітру. Тому навіть відпочиваючи в Карпатах улітку на відпочинку в Карпатах необхідно брати куртку або дощовик.
До озера можна потрапити високогірним маршрутом, що починається біля туристичної бази «Заросляк». Це найвисокогірніша база України, де тренуються наші олімпійські спортсмени. Крім того, це одна з найстаріших туристичних баз Карпат – перший притулок для мандрівників виник ще в кінці ХІХ століття. Сьогодні тут створена широка інфраструктура, що дозволяє відпочити, займатися спортом на тренажерах, зігрітися в сауні й розслабитися на масажі.
Похід від «Заросляка» до озера проходить повз різні гірські пояси. Маршрут біля бази починається в оточенні лісу. Дорогою туристи проходять повз річку Прут і вирушать углиб зелених лісових масивів. Тут ростуть переважно хвойні дерева, що тихо похитуються під поривами вітру, обдаючи мандрівників ароматом смоли. Смола насичує повітря корисними речовинами, що зміцнюють імунітет і позитивно впливають на органи дихання.
Крім того, на високогір’ї мешкають тварини, яких уже практично неможливо зустріти в дикій природі. Тут є бурі ведмеді, дикі кабани, благородні олені, куниці й багато інших звірів. На туристичних маршрутах зазвичай вони не ходять, але досвідчені гіди й місцеві жителі інколи розповідають про зустрічі з дикими тваринами в горах.
Вище ліси поступаються місцем високогірним лукам. Природа цих зелених кам’янистих просторів і формує колорит Несамовитого озера і його унікальну магію. Луки похмурі – невисока гірська рослинність перемежовується кам’янистими насипами, прямо над озером здіймаються гори. Улітку кам’янисті гори вкриваються килимом із моху й дрібних кольорових квіточок. Дорогою можна завітати на ягідні галявини, що розкинулися серед гір – тут росте чорниця й малина.
Води озера прозорі й спокійні, наче дзеркало. Навіть риби не порушують цей крижаний спокій – в озері їх практично немає. Небо відбивається на поверхні озера Несамовитого й зливається з прозорою гірською водоймою. Якщо піднятися на гору, біля підніжжя якої лежить водойма, озеро виділяється на тлі зелених гір, наче коштовний камінь.
Похід до Несамовитого – один з мальовничих і колоритних активів на відпочинку в Карпатах. Загальна довжина маршруту складає близько 16 кілометрів, тож похід займе практично весь день. Утім, на турі комплексу «Ворохта 365» гостей супроводжуватимуть досвідчені гіди, що забезпечать максимально цікаву прогулянку. Крім того, готель надасть безкоштовний пайок, тож можна буде підкріпитися на тлі пейзажів унікальної природи високогір’я.
Залишити відповідь