Чернівці – центр історичного регіону Буковина. Це невелике місто поступається за масштабом і кількістю туристів Львову, однак саме завдяки цьому воно зберегло затишок і колорит старовинних вулиць, а також унікальні архітектурні перлини.
Центр Чернівців перетинає вулиця Ольги Кобилянської – єдина пішохідна вулиця міста, яку неможливо оминути. Сучасна забудова цього району виникла в кінці ХІХ – на поч ХХ ст, коли край входив до складу Австро-Угорщини. Тоді вулиця стала осередком міського життя – тут було найбільше магазинів, ресторанів і різних установ. Через 100 років вона залишається культурним і туристичним центром – вкрита бруківкою та оточена старовинними будівлями, вулиця Ольги Кобилянської є однією з наймальовничіших і найромантичніших частин міста.
На центральній площі розташована ратуша Чернівців, збудована в 40-х роках ХІХ ст. у стилі класицизм. Архітектура пам’ятки проста, однак блакитно-біла кольорова гама, а також розташування по центру площі роблять її яскравою та офіційною. Місцева влада засідала тут протягом усієї історії ратуші – від австро-угорської доби до сьогодні.
Культурне серце міста – це філармонія Чернівців. Вперше місцеві музиканти й інтелігенція створили власний гурток ще в ХІХ ст., однак сучасна філармонія виникла в 1940. Свого часу Чернівецьке музичне товариство організувало концерти таких блискучих митців, як Соломії Крушельницької, Микола Лисенка, Федора Шаляпіна тощо. У ХХ ст. тут виступали Дмитро Гнатюк, Муслім Магомаєв, Леонід Утьосов та інші радянські артисти. Зараз до філармонії практично не приїжджають такі самородки, однак вона досі живе – тут проходять спектаклі, концерти класичної музики й навіть виступи рок-гуртів.
Окрасою будь-якого старовинного міста є мальовничі церкви, що виділяються серед інших будівель, формуючи обличчя давніх містечок і їх колорит. Кафедральний собор міста Чернівці й головна святиня Буковини – храм Святого Духа. Ця церква була закладена в середині ХІХ ст., зводилася й оздоблювалася протягом 50 років зусиллями австрійських і чеських архітекторів.
Результат цілком виправдав довге й непросте будівництво. За зразок був узятий Ісакіївський собор – один із найкрасивіших і найбільших храмів Петербурга. Перше, що впадає у вічі, – ніжно-рожеві стіни та блакитний фасад собору. Після огляду ззовні варто зайти всередину храму – у центрі розташований іконостас, частина якого зберіглася з часів заснування собору, стіни прикрашені розписами австрійського художника Карла Йобсона.
З усього сказаного ясно, у Чернівцях є що подивитися. Однак дійсно унікальним це місто роблять не старовинні храми й навіть не колорит центральних вулиць і площ, – справжньою перлиною є будівля університету. Цей комплекс, збудований у 1864-1882 роках, має цікаву історію. Початково ансамбль був зведений для очільників новоствореної Буковинської митрополії. Згодом сюди був перенесений університет Чернівців. Серед його випускників були такі видатні люди як Іван Франко.
Сьогодні університет продовжує функціонувати, але його територія відкрита для туристів. У 2011 році колишній ансамбль Резиденції митрополитів Буковини та Далмації у Чернівцях включено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Комплекс увібрав риси багатьох культурних традицій, що й сформувало його унікальний вигляд. Високі цегляні стіни просякнуті рисами романського мистецтва середньовічних замків, вежі нагадують мавританські мінарети, а дахи вкриті оздобленням у традиційному гуцульському стилі.
Після огляду пам’яток Чернівців можна повернутися до центру й посидіти в затишному кафе на центральній вулиці й випити кави, спостерігаючи, як старовинне місто вкривається ліхтариками. У рамках туру до готелю «Ворохта» проводиться екскурсія, на якій можна прогулятися цим старовинним містом – його колорит доповнить відпочинок у Карпатах справжніми чарами.
Про всю різноманітність туристичних програм відпочинку в українських Карпатах наші гості можуть дізнатися, переходячи за посиланням.
Залишити відповідь