Косів – це містечко в самому серці Карпат, яке здавна зберігає культуру, традиції та колорит Гуцульщини. Тут на вас чекають захоплюючі музеї, яскраві вулички, оточені горами, та незабутні краєвиди.
Вважається, що селище було засноване в XIV-XV столітті. Пізніше тут були знайдені поклади солі, так що містечко виросло та розбагатіло. У ХІХ столітті, коли Косів перебував під владою Австрійської монархії, тут розвинулися ремесла, якими містечко славиться досі – різьблення, ткацтво, а також унікальна косівська кераміка. Своєрідна традиція розписних гончарних виробів виникла більше 200 років тому і досі зберігається завдяки старанням фахівців з Косівського інституту.
Таким чином, приїхавши до Косова, ви зможете зайти на сувенірний ринок. Завдяки своєму розміру та асортименту ринок став популярним серед любителів шопінгу в Карпатах – тут можна придбати унікальні вироби народного мистецтва. На березі річки Рибниці продається кераміка, виготовлена за старовинними традиціями, прикраси з бісеру, які були популярні в Карпатах у ХІХ столітті, а також дерев’яні та вовняні вироби народних майстрів, якими здавна славиться Західна Україна.
На початку ХХ століття в Косові виявили сірководневе джерело, що досі б’є серед скель. Згідно з гуцульськими легендами, вода набула специфічного запаху через злого духа, який жив тут. Неподалік розташувався джерело Кринчиста криничка, біля якого, кажуть, жила мавка. Старожили розповідають, що мавка проклала тут заплутані стежки, які ховаються в кущах. Тому самостійно йти до колодязя не слід – краще запитати дорогу в місцевих.
Містечко оточене дивами природи. Ви побачите багатовікові ліси, вкриті туманом гори, рідкісних тварин і рослини в Національному природному парку «Гуцульщина». Тут вдалося зберегти екологію Карпат, не зруйновану господарською діяльністю людей. На території парку розкинулася велична природа Косівщини – курорт Шешори з бурхливими водоспадами та сріблястою водою, а також невеликий каскад Косівський Гук, оточений карпатськими скелями.
Косів приваблює гостей не лише мальовничою природою – він цікавий унікальними музейними колекціями, присвяченими історії та культурі Карпат. Одна з найяскравіших експозицій зберігається в музеї народної творчості Михайла Струтинського. Михайло з 1961 року збирав колекцію вишиванок, предметів побуту, ікон і кераміки. Таким чином, тут ви ознайомитеся з народним побутом та культурою жителів Карпат.
Цікавим доповненням до колекції Михайла Струтинського стане екскурсія музеєм народного мистецтва та побуту Гуцульщини. Тут ви побачите зразки народної творчості XIX-XX століть. Музей був відкритий у 1969 році на основі галереї художника Євгена Сагайдачного. Згодом колекція розширилася та доповнилася творами народного мистецтва – ви побачите вироби карпатських майстрів різьблення по дереву, колекцію старовинного текстилю, предмети з металу і шкіри.
В одному приміщенні з музеєм народного мистецтва знаходиться музей визвольної боротьби Прикарпатського краю. Ця історична колекція присвячена діяльності Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії у 1920-1950-х роках. Даний період був однією з найскладніших сторінок історії нашої країни, так що екскурсія по такому музею допоможе вам розібратися з багатьма аспектами української історії, які досі викликають суперечки.
При замовленні туру в Ворохту ви матимете можливість відвідати Косів безкоштовно, в рамках екскурсійної програми тижневого туру. Галереї містечка демонструють, що Гуцульщина – це регіон, який зумів пронести свою природу та культуру крізь віки. Ви поринете в атмосферу найяскравішого куточка України.
Про інші не менш цікаві місця Карпат, екскурсії та сезонні розваги, які надає мережа туристичних комплексів «Відпочинок 365» ви можете дізнатися на цій сторінці.
Залишити відповідь