Східниця - історичні пам'ятки та природа

Східниця – третій за величиною курорт Західної України. Це містечко розкинулося в передгір’ї Українських Карпат у Львівській області. Відпочинок у Карпатах поблизу Східниці – це можливість відвідати цілющі джерела, побувати на родовищах лікувальної торф’яної грязі, а також пройтися по прекрасним лісам і полонинами Гуцульщини.

За легендою назва селища походить від слова «сходитися». Вважається, що в давньоруські часи неподалік знаходилося поселення Золота Баня. Однак коли в 1237-1242 роках карпатським регіоном пройшлася орда хана Батия, жителі Золотої Бані сховалися від загарбників серед гір і лісів. Коли монголо-татари пішли, селяни повернулися в долину та відбудували селище. Нове містечко було назване Східницею на честь сходження селян, які заснували майбутній курорт.

Східниця - Нафтуся

Курорт у Східниці виник в 70-х роках ХХ століття. Дослідник Омелян Стоцький відкрив тут великі поклади мінеральної води «Нафтуся». Це одна з найвідоміших лікувальних вод Гуцульщини, аналогів якої за межами України немає. «Нафтуся» утворилася, коли дощова вода і талий сніг просочилися крізь ґрунт, ввібравши органічні речовини з верхніх шарів. Таким чином, запаси мінералки практично невичерпні, адже атмосферні опади не припиняються. Мінеральна вода Східниці нормалізує обмін речовин, сприяє поліпшенню роботи шлунку та підшлункової залози, виводить з організму шлаки та знімає запалення печінки, кишечника і нирок.

Крім того, курорт знаменитий мінеральною водою типу «Боржомі». Завдяки своїм цілющим властивостям джерела подібної мінералки на Кавказі прославилися на весь світ. «Боржомі» має енергетичну дію, підвищуючи тонус людини. Крім того, доведено, що ця мінеральна вода сприяє очищенню організму.

Східниця - краєвиди

Східниця розташована поруч із національним природним парком «Сколівські Бескиди». Цей заповідник був створений у 1999 році Указом Президента України для охорони карпатських букових лісів. Відпочиваючи тут, ви побачите вражаючі гірські ліси, що оточують селище. Тут можна рушити в похід стежками Бескидів і відпочити на природі. Ви побачите унікальні букові ліси, вік багатьох дерев яких налічує понад століття. Стежки оточені густими кущами і рослинами, занесеними до Червоної книги України. Загалом, відпустка у Східниці дозволить вам побачити природні дива Гуцульщини.

Карпатський курорт розташований в 20 хвилинах шляху від одного з найвідоміших пам’яток Карпат – фортеці Тустань. Ця цитадель була побудована в IX столітті на прямовисній скелі. Пізніше укріплення розширив князь Володимир Святославич для захисту західних кордонів Київської Русі.

Східниця - Урицькі скелі

Сьогодні від твердині в селі Урич практично нічого не залишилося. Однак предмети, які залишилися на руїнах, були зібрані в музеї Тустані. Тут відвідувачам демонструють зброю давніх захисників цитаделі. Наприклад, ви побачите наконечники стріл арбалетів, луків та списів. Таким чином, у музеї ви дізнаєтеся, як жили люди на Урицьких скелях понад тисячоліття тому.

Тут же вам покажуть фільм про історію фортеці. За допомогою досліджень істориків і археологів, а також сучасних комп’ютерних технологій кожний етап будівництва твердині був реконструйований, так що ви побачите, як невелике укріплення розрослося на всю скелю, ставши найважливішим західним форпостом Київської Русі.

Незважаючи на те, що самі вали й вежі не збереглися, і без них Урицькі скелі вражають. Це величезні кам’яні брили фантастичною форми, які підносяться над лісом. Тустань оточують джерела з лікувальними водами. Мінералка Тустані містить бром і йод, позитивно впливаючи на центральну нервову систему, щитовидну залозу та функціонування органів кровообігу. Тож тут на вас чекають не тільки історичні пам’ятники часів Давньої Русі, а й чудові гірські пейзажі, а також цілющі джерела.

Замовивши тижневий тур до Трускавця, ви зможете відвідати Східницю безкоштовно. У цьому місті можна побачити чудеса природи Гуцульщини та оздоровитись, випивши мінеральної води. Крім того, Східниця чудово підходить для поїздки до однієї з найважливіших пам’яток Карпат – Тустані.