Катання на лижах у Карпатах

Карпати взимку приваблюють тисячі прихильників активного відпочинку та спорту з усіх куточків нашої країни. Це не дивно, адже тут розкинулися найбільші гірськолижні курорти України з рівними білосніжними схилами, трасами для санок і тюбів та затишними колибами.

У горах розкинулися десятки лижних курортів з величезною різноманітністю послуг і розваг для туристів – від невисоких трас у затишних селищах до величезних центрів, на яких відпочивають тисячі гостей. Таким чином, можна обрати гірський комплекс для насиченого відпочинку за смаком і кишенею.

Буковель

Найпопулярніший гірськолижний курорт Карпат – Буковель. Заснований у 2000 році, на сьогодні цей комплекс став найважливішим центром зимового туризму в Україні. Масштаб курорту вражає – він пропонує гостям більше 50 кілометрів трас, оснащених сніговими гарматами та ратраками. Таким чином, снігове покриття тут практично не залежить від погоди та температури.

Як навчитися кататися на лижах у Буковелі? Для недосвідчених туристів курорт надає зимову школу, в якій професійні інструктора допомагають освоїти лижі та сноуборд. Більш того, для дітей віком від 7 до 14 років тут була розроблена окрема програма навчання.

Крутогір 365

Для прихильників сімейних поїздок до Карпат і спокійного відпочинку серед чудес засніженої природи Карпати надають невеликі та тихі гірськолижні курорти, такі як Крутогір. Цей комплекс розташувався зовсім недалеко від одного з найважливіших центрів карпатського туризму – Трускавця.

На зимовій базі в Крутогорі є кілька трас для гірського катання з різною складністю та протяжністю. Найпростіша “синя траса”, оточена стіною лісу, відмінно підходить для того, щоб навчитися, як кататися на лижах. На інструктажі вас навчать надягати лижі, стояти на них та з’їжджати на схилах. Крім того, для спортсменів-початківців тут був споруджений спеціальний ескалатор, за допомогою якого ви досягнете вершини.

Славське

Ще один колоритний гірськолижний курорт біля Трускавця – це високогірний комплекс «Захар Беркут» у Славському. Це сучасний комплекс для зимового спорту, який був побудований у мальовничому місці біля перетину річок Опір та Славка. Лижні поля розкинулися на схилах гір, з яких відкривається чудовий краєвид на чарівні схили Бескидів, покриті снігом. Бліля гірських трас ви опинитеся за допомогою підйомника комплексу «Захар Беркут» – найдовшої канатної дороги України. Для дітей і початківців тут, як і на багатьох інших гірськолижних курортах Карпат, є мультиліфт. Крім того, туристам на підйомниках пропонують плед, за який вам доведеться лише внести заставу.

На гірськолижних турах у Славському ви зможете відвідати велику територію для зимового спорту на схилах гір Зворець та Високий Верх. Усього тут є 9 лижних полів із трасами різних рівнів складності – «сині» спуски найпростіші, «червоні» траси середнього рівня, а «чорні» найбільш складні. Проте, Славське абсолютно не підходить для першого знайомства з лижними курортами України – навіть «сині траси» призначені для туристів, які принаймні вміють самостійно гальмувати і готових до нерівностей поверхні.

Нарешті, після катання на білосніжних полях ви зможете зайти до колиби «Високий Верх» на вершині гори Звонець – це колоритне кафе, яке пропонує страви традиційної карпатської кухні, а також шашлики, рибу та інші страви з мангалу.

Плай

Один з гірськолижних курортів України, що найшвидше зростає – комплекс «Плай» в околицях Трускавця. Це невеликий зимовий курорт, який надає гостям 5 трас різної складності – 3 червоні траси середнього рівня, 2 сині прості траси та чорний найвищий і найскладніший спуск. Таким чином, сьогодні «Плай» надає велике розмаїття послуг для лижників.

Його доповнює чудова сучасна інфраструктура. Тут є лижна школа, в якій працюють досвідчені фахівці. Важливо, що підхід до навчання в школі «Плая» індивідуальний – інструктор оцінить ваш рівень катання та запропонує програму навчання відповідно до вашим навичок і досвіду. Для дітей віком до 7 років тут проходять окремі заняття.

Відпочиваючи в туристичних комплексах мережі «Відпочинок 365», ви зможете відвідати найпопулярніші гірськолижні курорти України. В рамках зимових турів компанія безкоштовно надасть вам трансфер до найбільших центрів зимового відпочинку, що оточують Трускавець і Ворохту, а також забезпечить вас лижами, палицями та необхідним інвентарем. Більш того, відпочиваючи в готелі «Трускавець 365», ви зможете відвідати комплекс Крутогір і покататися на трасах абсолютно безкоштовно.

Загалом, центри лижного відпочинку в Карпатах стрімко розвиваються. Наприклад, Буковель своєю інфраструктурою та розмаїттям розваг практично не поступається гірськолижним курортам Європи. Решта комплексів розширюють інфраструктуру та асортимент пропозицій з кожним роком. Не дивно, що туризм у Карпатах – кращий варіант зимового відпочинку в Україні.