Зимовий відпочинок у Карпатах

Холодна пора року – надзвичайно популярний сезон карпатського туризму. Природа засніжених гір зачаровує своєю величчю, а культура цього краю приваблює колоритом старовинних традицій зимових свят.

Найвигідніший варіант для відпочинку в Карпатах зимою – зупинитися в класичних туристичних центрах регіону, таких як Ворохта та Трускавець. З одного боку, різноманітність житла тут не поступається популярним гірськолижним курортам. З іншого, проживання тут обійдеться дешевше, а дістатися до будь-якої пам’ятки Карпатського регіону не складе проблем.

Ворохта

Ворохта – це яскраве містечко в самому серці Карпат, оточене лісами. Обравши Ворохту для відпочинку, ви побачите найвищі піки України, вкриті снігом, пройдете широкими полонинами, розкиданими в горах, і відчуєте свіже морозне повітря. Навколо курорту простягнулися ліси Карпатського національного природного парку – одного з найстаріших природного парку нашої країни, заснованого в 1980 році. Відпочиваючи тут, ви буквально житимете в центрі заповідника.

Трускавець

Другий найпопулярніший центр зимового відпочинку в Карпатах – Трускавець, найважливіша оздоровниця регіону. Містечко розкинулося в унікальному екологічному регіоні. Він оточений гірськими лісами та парками, посипаними сріблястим снігом. Завдяки цій особливості курорту вам не доведеться йти далеко, щоб опинитися серед чудес природи. Програма семиденного туру до Трускавця розроблена так, щоб відпочиваючі максимально познайомились із регіоном. На околицях є безліч мальовничих місць, які можна відвідати в зимовий сезон – величні Скелі Довбуша, древні міста Дрогобич та Борислав, фортеця Тустань та інші.

Куди поїхати в Карпатах узимку? Вибір пам’яток величезний. По-перше, подорож дозволяє познайомитися з природного скарбницею одного з найбільш екологічних регіонів нашої країни та подивитися на краєвиди гір, що захоплюють дух.

Берегове

Одне з найважливіших природних багатств Карпат – розмаїття мінеральних вод і лікувальних джерел. На відпочинку взимку дуже доречною буде поїздка гарячими джерелами Західної України. Найвідоміший термальний курорт нашої країни – Берегове на Закарпатті. Тут розташовані басейни, вода до яких подається прямо зі свердловин глибиною понад 1 кілометра, зберігаючи свої цілющі властивості. Відпочинок у закарпатських басейнах дозволить скупатися та зігрітися прямо в розпал морозів.

По-друге, туристів приваблюють колоритні міста й архітектурні ансамблі Західної України. Поїздка до Яремчого взимку дозволить відвідати серце Карпатських гір та опинитися у сніговій казці. Найпопулярніша пам’ятка міста – каскадний водоспад Пробій, який іноді замерзає, перетворюючись на химерні сходи, покриті сріблястим льодом. Поблизу цього дива природи починається стежка Довбуша, яка проходить чарівним гірським лісом в оточенні яскравих скульптурних композицій.

Львів

Відпочинок у Карпатах узимку складно уявити без екскурсій найбільшими історичними центрами Західної України, такими як Львів.

Історія Львова починається в далекому XIII столітті і за 800 років свого існування місто пережило безліч важливих подій і перебувало під пануванням різних монархів. Архітектура старого міста зберегла його насичену історію та пронесла його колорит крізь століття. Старовинні пам’ятки служать найкращими декораціями для різдвяних ярмарків і концертів, тож поїздка до Львова – чудова можливість зустріти новий рік у Карпатах.

Місць, куди поїхати взимку в Україні, достатньо. Карпатський регіон щороку приваблює тисячі туристів, завдяки унікальним пам’ятникам природи, багатій історико-культурній спадщині та доступним, порівняно з європейськими курортами, цінами на відпочинок у Карпатах. Більше того, очевидно, в умовах глобальної кризи популярність карпатського відпочинку взимку 2023 року лише зросте. Гірські курорти готові до напливу туристів.