Відпочинок у Карпатах влітку – це чудова альтернатива відпустці на морі. Окрім класичних прогулянок на свіжому повітрі та сходжень на найвищі гори України, тут можна засмагати на пляжі, дивитися на морських тварин і навіть полежати в чані з водою над вогнем.
Прихильники пляжних відпусток можуть завітати до одного з найкращих термальних курортів України – Берегового. Це місто в Закарпатті, оточене невисокими горами, вкритими виноградниками. Однак воно прославилося не стільки краєвидами, скільки цілющими водами, відомими ще з часів Австро-Угорщини.
Термальні води нагріваються від розпечених порід у надрах землі, під тиском підіймаючись на поверхню. Сьогодні в містечку знаходиться кілька лікувальних комплексів, при чому в деяких із них вода не піддається обробці, зберігаючи свої природні лікувальні властивості.
Термальні води Берегова допомагають при лікуванні цілого спектру захворювань. Зокрема, вони зміцнюють імунітет, позитивно впливають на нервову систему, звільнюючи людину від хронічної втоми. Купання лікує захворювання шкіри, серцево-судинної системи, допомагає при переломах і пошкодженнях м’язів.
Крім того, в Береговому в Закарпатті можна завітати до галокамери. Це кімната, в якій штучно створюється мікроклімат підземних соляних печер. Повітря в таких приміщеннях насичується частинками солі та дозволяє лікувати бронхіт, астму, а також захворювання шкіри. Тут можна розслабитися, слухаючи музику.
Ще один оздоровчий комплекс краю – це «Ужанські купелі», розташовані в селі Ужок. На території санаторію гості можуть прогулятися охайними доріжками та затишними дерев’яними будиночками в оточенні зелених пагорбів. Сама атмосфера тут налаштовує на спокій і релакс.
Купелі приваблюють туристів СПА-зоною – тут є 3 дорослих і 2 дитячих басейни, російська баня, японська, фінська й турецька сауни. Але найцікавіша атракція Ужанських купелей – величезний чан із мінеральною водою, котрий розігрівається на вогні. Гостям пропонують полежати в ньому, а поки ви будете відпочивати в гарячій воді, до чану кидатимуть холодні камені, що не дозволяють вам зваритися.
Літня розвага, що дозволить відчути справжню морську атмосферу – дельфінарій «Оскар». Це єдиний такий заклад у Західній Україні, тож він пропонує гостям максимум, що може надати дельфінарій, розташований на такій відстані від моря. Улюбленці публіки тут – розумні й товариські дельфіни, на яких можна не тільки подивитися ззовні, а й поплавати разом з ними в басейні. Також у дельфінарії в Трускавці можна познайомитися з морськими котиками – милими тваринками Півночі.
Любителі поніжитися на сонечку на пляжі теж не засумують у горах. В Буковелі, найпопулярнішому та найбільшому гірськолижному курорті України, є кілька озер. Відвідавши Озеро Молодості, гості зможуть позасмагати, покупатися, покататися на катамаранах і зіграти у волейбол на пляжі. Для найвибагливіших тут є менше озеро з системою штучного підігріву. Лише розкішний гірський краєвид нагадує, що ви знаходитеся на висоті 920 м над рівнем моря.
На відпочинку в Берегові, Трускавці та інших курортах Західної України на туристів чекають форельники – затишні комплекси на берегу озер. Любителі риболовлі зможуть спіймати досхочу риби та замовити приготування страв на мангалі або ухи. В рамках туру «Відпочинок 365» гостей запросять на форельник в урочищі Помірки у Трускавці та до рибного господарства поблизу Косова. Якщо ж ви не є завзятим рибалкою, на форелевих господарствах є можливість замовити рибу – тут її приготують практично будь-яким способом. А після обіду можна сидіти на березі в спекотний літній день та спостерігати за мальовничою гірською природою.
Альтернативою термальним джерелам Берегова є озера в селищі Солотвино. Більше двох тисячоліть тут займалися видобутком солі. Після стількох років експлуатації копальні почали просідати й завалюватися – на їх місці виникли солоні озера, де охочі можуть скупатися. У вцілілих шахтах утворилися лікувальні соляні печери.
Українськи Карпати – це не лише гори, а й безліч унікальних туристичних принад, які дозволяють відчути себе на морському курорті, наловити риби та зміцнити здоров’я.
Залишити відповідь