Унікальний регіон України – це Закарпаття, своєрідний край, відокремлений від Львівщини горами й розташований у низовині. Завдяки своєрідним географічним умовам тут сформувалася культурна й історична спадщина, що не має аналогів.
Один із історичних і культурних центрів краю – Мукачево. Давні літописи розповідають, що це місто було засноване у ІХ ст., коли тут кочували угорські племена. В ХІ ст. Угорське королівство підкорило цей регіон – саме тоді з’явилася головна пам’ятка міста, замок.
Замок у Мукачевому розташований на вулканічній горі, оточеній зеленими полями й затишними мальовничими містечками. Враховуючи, що фортеця складається з кількох оборонних ліній, вона була практично неприступною. Саме тому твердиня чудово збереглася до наших днів – тут розташований історичний музей. Експозиція надзвичайно багата – в замку є колекція історичних цінностей від кам’яного віку до сьогодення. Тут є картини, народний одяг, рушники й предмети побуту. Після екскурсії музеями можна купити сувенір або зайти до кав’ярні.
Зовсім недалеко від пам’яток Мукачева знаходиться менше за розміром, але не менш мальовниче містечко – Чинадієво. Замок тут виник у ХІІІ ст., хоча місцевість була відома задовго до цього. У 2 пол ХVІІ ст. цитаделлю володіла трансільванська княгиня Ілона Зріні. Після смерті свого чоловіка вона закохалася в графа Імре Текелі – в Чинадієвому пара таємно зустрічалася.
Окрім історії, Закарпаття славиться своєю природою та оздоровчими курортами, найвідоміший серед яких – Берегове. Тут на більш ніж кілометровій глибині залягають джерела вод, що нагріваються в надрах землі. Проходячи крізь різні шари грунту, вода насичується органічними речовинами й вбирає їх оздоровчі властивості. На закарпатських курортах термальні води не піддаються обробці, тож вони повністю зберігають природний комплекс мінералів.
Купання в термальних водах – однозначно яскравий досвід. Вода в термальних джерелах у Береговому потрапляє на поверхню прямо зі свердловин глибиною 1200 метрів, тож стикаючись із повітрям, речовини з-під землі вступають у реакцію – вода набуває специфічного запаху й мутного кольору. Втім, це не заважає купанню й лікуванню – термальні води налагоджують роботу ендокринної, серцево-судинної та нервової систем, покращують самопочуття, допомагають відновитися після переломів та ушкоджень м’язів.
На додачу до термальних вод у Береговому, варто відвідати маленьке «Мертве море» Закарпаття – солоні озера в селищі Солотвино. Раніше тут знаходилися копальні для видобутку солі – згодом їх затопило й утворився курорт. Купання в озерах дозволяє відчути себе на морському відпочинку, згодом можна зайти до соляних печер – це шахти, до яких не дісталася вода й у них утворився унікальний мікроклімат. Відпочинок у шахтах корисний для лікування захворювань шкіри й легенів – сіль осідає, очищаючи поверхню шкіри, а повітря з сіллю позитивно впливає на дихальні шляхи.
Відпочинок у Карпатах – один із кращих варіантів гастрономічного туризму в Україні. Кухня Закарпаття сформувалася під впливом угорської кулінарної традиції. Тут можна скуштувати найвідоміші угорські страви – гуляш (суміш яловичини, картоплі й паприки) чи бограч (м’ясний ситний суп). Також на всю країну славляться закарпатські вина – цей низинний регіон має помірний клімат і достатньо сонця для виноградарства.
Закарпаття вражає розмаїттям недорогого відпочинку – оздоровлення, історичні пам’ятки, багатюща кухня роблять цей край одним із найважливіших туристичних куточків Західної України.
Залишити відповідь