У Карпатах безліч річок – від маленьких струмків до великих спокійних річок, що перетинають передгір’я. Таким чином, тут можна знайти безліч розваг – це й спорт (рафтинг), і просто прогулянки мальовничим узбережжям.
Наймолодший водоспад Карпат – Женецький Гук, що утворився вже після Другої Світової війни. Висота водоспаду складає 18 метрів – вода падає, створюючи галас (недарма «гук» – це «шум»). Потік спадає природними каскадами – тут утворюються природні «ванни», де можна полежати на відпочинку в Карпатах. Водоспад оточений зеленню, що нагадує тропічний ліс. Завдяки прохолоді та рясній кількості води дерева й квіти тут буяють.
Біля підніжжя найвищої гори України, Говерли, розташований Прутський водоспад. Дорога до водоспаду починається з бази «Заросляк» – найважливішого туристичного комплексу в околицях «Покрівлі України». Стежка проходить повз букові та ялинові ліси, аналогів яких поза межами Європи немає – ця природна пам’ятка занесена до Списку світової спадщини ЮНЕСКО.
Говерлянський водоспад лежить осторонь основних маршрутів на вершину – тут небагато туристів, тож можна знайти спокійний відпочинок у Карпатах. Навколишні камені вкриті барвистими квітами та ягодами. Тут можна відшукати багато малини, чорниці, ожини й суниці. Завдяки вологому клімату восени біля водоспаду росте безліч грибів.
Один із найпопулярніших в Україні – водоспад Пробій у місті Яремче. Це найбільш повноводний водоспад у Карпатах, хоча й він зовсім невисокий – кажуть, раніше висота падіння води сягала 25 метрів, але для поліпшення сплавів річкою водоспад підірвали. Найкращий водоспад видно з моста, розташованого прямо над Пробієм – підходити до самої води не варто, адже вона оточена мокрим камінням, на якому легко посковзнутися й упасти. Та й краєвид згори дозволяє краще побачити диво природи. Пробій розташований у центрі містечка – на відміну від каскаду біля Говерли, до нього не треба довго йти, тож оминути цю пам’ятку на відпочинку в Яремчі практично неможливо.
Любителів активного відпочинку в Карпатах у літній сезон, а також наприкінці весни та напочатку осені чекає рафтинг. Рафт – це надувний човен для сплавів по неспокійній воді. Найпопулярніший напрям для сплавів поблизу Ворохти – річка Черемош, яка стікає нерівною гірською долиною. Ця ріка живиться снігом та опадами, що стікають із гір – таким чином, навесні, коли тане сніг, сплави по Черемошу найскладніші, а потік найшвидший. Улітку річка трохи міліє – рафтинг спокійніший.
Центр рафтингу в Прикарпатті – ріка Стрий. На березі розташоване маленьке затишне село Межиброди, звідки починаються сплави. Стрий – не дуже високогірна ріка, тож загалом сплави проходять спокійно. У відпочивальників є час помилуватися мальовничими околицями Трускавця – уздовж берегів тягнуться невисокі гори, вкриті зеленню. Цей туристичний маршрут підходить для початківців і дітей.
Після рафтингу можна завітати на обід. Після сплавів у рамках турів мережі «Відпочинок 365» гостей пригощають карпатською кашею на вогні. Також після напруженого рафтингу можна випити калганівки – карпатської настоянки на корені калгану. Утім, пити напередодні сплаву не варто.
У Карпатах на диво багато річок, але більшість із них особливі – це холодні гірські струмки з чистою водою, що наповнюються дощем і ранковою росою. Уздовж берегів водоспадів і потоків можна годинами гуляти, зустрічаючі нові ще більш мальовничі місця. Рафтинг стане перлиною літнього відпочинку для найбільш активних і допитливих туристів.
Але Карпати можуть запропонувати набагато більше розваг, не лише літніх, а й зимових, активних та пізнавальних. Дізнайтесь докладніше про туристичні програми, які пропонують мережа «Відпочинок 365».
Залишити відповідь